SAMANYOLU

SAMANYOLU

GENEL KÜLTÜR
 
AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  TakvimTakvim  SSSSSS  AramaArama  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 
 

 2017----OĞLAK

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin


Mesaj Sayısı : 10432
Kayıt tarihi : 14/07/09

MesajKonu: 2017----OĞLAK   Ptsi Ocak 02, 2017 3:58 pm

2017 Oğlak burcu yıllık yorumları Astroloji Danışmanı iremSU Astroloji Danışmanı iremSU 14 Aralık 2016
Astroloji Danışmanı İremsu Mynet okuları için hazırladı.

Sevgili Oğlaklar 2017 yılında,

-Kendi değerinizin, gücünüzün, sahip olduğunuz her şeyin farkına varacaksınız. Neye ihtiyacınız olduğunu ve bunu hangi yolla, kaynakla ve kiminle elde edeceğinizi bileceksiniz.

-Parasal konularda daha dikkatli hareket edecek, yatırıma yöneleceksiniz.

-Kredi, miras, eş veya iş ortaklığı gibi konularda lütuflanırsınız.

-Cinsel anlamda güçlü, tutkulu bir ilişki yaşayacaksınız. Bağlanmam derken, aşık olabilirsiniz.

-Size tavsiyem, hayırlı kazanç isteyin, ağız tadı ve huzur dileyin. Bunu içtenlikle isteyin, sizin olsun.

-Sizi hedefinize ulaştıracak bilgiyi, araştırarak bizzat elde edeceksiniz.

-Engeller sizi yıldırmayacak bilhassa güçlendirecek.

-Sezgileriniz başkaları için ışık olacak. Mistizmle ilgileneceksiniz. Bu yönde ders verebilir, ders alabilirsiniz.

-Liderlik yönünüzle toplumda beğeniliriz.

Dikkat edilecek Tarihler:

10 Nisan-3 Mayıs: Aşk hayatınız-çocuk sahibi olma veya çocuklarınızla ilgili konular-cinsel yaşamınız-zevklerinizle ilgili olarak, güvence ilkesini merkez alarak düşünmenizde ve kararlarınızı gözden geçirmenizde yarar var.

13 Ağustos-5 Eylül: Eğitim hayatınızla ilgili hazırlıkları tekrar gözden geçirelim, gerekli evrakları, araç ve gereçleri düzenleyelim. Eğer bir başka şehre, ülkeye iş öğrenim veya özel nedenli gideceksek mutlaka araştıralım, soruşturalım, bilgi sahibi olalım. Bir takım gecikmeler yaşanabilir. Bizim planımıza uymayan şartlar oluşabilir. Bunların düzelme imkanı vardır. Hemen endişelenmeyelim. Eleştirel tavırlardan kaçınalım.

3-23 Aralık: Emin olmadığınız konularda bilgilenmeye özel önem veriniz. Yarım kalan işlerinizi bitiriniz. Yurtdışıyla alakalı eğitim veya diğer girişimleri takip ediniz. Gecikmeler olabilir. Evraklar kaybolabilir. Bunlara karşı her türlü araç ve gereçlerinizi kontrol ediniz. Birden fazla işle aynı anda uğraşmayınız. Öncelik sırasına göre hareket ediniz. Belgelerinizi koruyunuz.OCAK AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ
1-8 OCAK ARASI

Sevgili Oğlaklar 3 Ocak (saat 10:46)-3 Şubat (saat 18:51) tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda ilerleyecek. Bu süreç, aşkta ılımlı bir dönemin, güzel paylaşımların, çevremizle olan hoş bağlantıların işaretçisidir. Duyarlı yönlerimiz bilhassa ön plandadır. İnsanları mutlu etmek, kendilerini iyi hissetmelerini sağlamak bizi de rahatlatır. İş konularında yaratıcı çalışmalara yönelmenin işaretçisidir. Sanatla alakalı işler, mistik faaliyetler, ürünlerimizi sergilemek, etrafımızı güzelleştirmek gibi çalışmalara yönelebiliriz. İşimizde paradan daha ziyade, insanların beğenisini, onlara yardımcı olmanın güzelliğini önemseriz. Venüs, bu burçta yücelim gücü kazanır ve kişinin gerek yakın çevresinde bulunan kişilerle ilişkisini güçlendirdiği gibi, aşk hayatınız, mesleki konularda üzerinde de etkisini hissettirir. Venüs kariyer evinizin yöneticisi olduğu için, kişi bugüne dek ektiği güzelliklerin ve emeklerinin karşılığını görmek ister. Çevresinde sevilen, el üstünde tutulan kişi, her türlü ilişkisine şefkatle yaklaşmayı başarır. Eğer onu üzen, geçmişte ve bugün rahatsız etmiş kişiler varsa veya hakkı yenmiş ise, bu durumların mutlaka düzeleceğine dair bir iç görü kazanır. Bu iç görü, affetmenizi sağlar. Ancak bu bütünüyle gerçekleri göz ardı etmeniz şeklinde olmamalıdır. Bu geçiş, sağlımızı, hedeflerimizi, kariyerimizi, çocuklarımızı, çocuk meselelerini, aşk hayatımızı, sanatsal yeteneklerimizi iç gözlemde bulunarak güçlendirmemizde yardımcı olacaktır. Güzellik hoşluk tamam da, gerçekçi olmayı da bilelim dostlarım.

Not: 3 Nisan-15 Nisan tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

4 Ocak 2017 (saat 17:17)-8 Ocak 2017 (saat 12:43) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür etkisinde, zihnimiz yorgun, kafamız karışık olabilir. Bizim işimize gücümüze sahip çıkmamız, dağılmamamız, ne istediğimizi bilmemiz lazım. Şuna koşturayım, buna yetişeyim derken sağlığımız da bozulabilir. Öncelikle bizim Merkür gerileme hareketinden yararlanıp, yarım kalan işlerimizi bitirmeliyiz. Elimizden geleni yaparız. Ancak kendimizi tüketircesine olmamalıdır. Zaten iş hayatı yeterince insanı yoran, yıpratan bir alandır. Plansız, dağınık çalışmak ne kadar yanlışsa, insanın bir köle gibi uzun mesailer harcaması ve bunun farkında olduğu halde devam ettirmesi sonunda sizi psikolojik ve fiziksel anlamda hasta eder. Lütfen belli bir program yapın. Kendinizden ödün vermeyin. Ufak tefek bile olsa sağlık şikayetlerinizi doktora gösterin. Bir şeyin aslını astarını iyice öğrenmeden endişe yapmayın. Gizli veya çok önemli dosyalarınızı iyi saklayın. Bilgisayarınızı kontrol edin. Şifrelerinizi gözden geçirin. Her şeyi kafanıza takmayın. Öncelikli işlerinizi iyi bir zamanlama ile halledin.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 29 Aralık 2016 itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 15 Ocak 2017 kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

8 Ocak saat 12:43-12 Ocak saat 17:03 tarihleri arasında Merkür Yay burcunda düz ilerleyecek. Bir içe yöneliş hem de bir gözden geçirişin işaretçisidir. Neler üzerinde duracağız? Finansal meseleler, maddi ve manevi anlamdaki zenginliklerimiz, enerjimizi doğru kullanma teknikleri, yaratıcı düşünme ve temel dürtülerimiz. Bizi biz yapan birçok olgu üzerinde duracağız. Düşüncelerimiz dış dünyadan ziyade iç aleme yönelik olsa da, bize gerçekten güzel niyetle yaklaşanlara can olmaya hazırız. Yarım kalan projelerin tamamlanması anlamında önemlidir. Mali konularda destekler görebiliriz. Bazen kafamızı kaşıyacak vaktimiz olmayacak. Detaylar, bütünü görmemizin önüne geçebilir. Buna da dikkat etmek lazım. İş hayatında bizi rahatsız eden noktaları, güvenlik unsurunu, işin niteliğini, artı ve eksilerini mutlaka bilinçli şekilde ele almalıyız.

9-15 OCAK ARASI

Sevgili Oğlaklar 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, iş hayatımızdan ilişkilerimize, aile ve ev konularına kadar her durumu akıllı, mantıklı bir şekilde bakmanın önemini vurgulayacak. Biz zihnimizi bu meselelere odaklayarak, durumumuzu gerçekçi bir şekilde göreceğiz. Görmemizi sağlayan bu Dolunayda, dış etkenlerin bizi apansız yakalamasına izin vermeyeceğiz. Fakat biz de zayıf yanlarımızı güçlendirmeyi bileceğiz. O zaman korkmanıza gerek kalmaz. Merkür bugün itibariyle burcunuzda ilerleyecek. Sizin sağlam karar vermenizde, gerçekçi düşünmenizde etkili olacak. Sistemli, disiplinli düşüneceğiz ancak çevremizdeki insanların da fikirlerine saygı duyacağız. Dolunayın görünümleri, işimiz ve ekmeğimiz söz konusu olduğunda, toplum içinde veya iş hayatında belli kurallara riayet etmenin ve nezaketin önemini vurguluyor. Zorluklar olabilir veya bazı kendi beğenmiş insanlar karşımıza çıkabilir. Sizin eğer bir hedefiniz varsa, bu insanlarla çatışmak yerine, işinize odaklanın diyerek bizi uyarıyor. Aynı bakış açısını ailevi ve ilişkilerde de korumakta yarar var. Çünkü bu Dolunay özellikle ilişki meselelerini vurguluyor. Bir yandan duyarlıyız, ilişkiyi önemsiyoruz, ancak diğer taraftan her isteğimizin kabulünden yanayız. Tabii ki, bu durum sorunlu evlilik, beraberliklerde krize neden olabilir. Dolunayda etkili bir başka görünüm var ki, keskin uçlarımızı yumuşatıyor. Aşkı işaret ediyor. Biz bu Dolunayda aşka açığız, sevilmeyi istiyoruz, bağlanmaya hazırız. Ancak gelir geçer değil, uzun soluklu bir ilişki istiyoruz. Eğer bu olmayacaksa, sürdürmekten yana değiliz.

12 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek Merkür, disiplinli ve belli prensipler çerçevesinde düşünmenin işaretçisidir. Sağlamlık, güvenilirlik ve istikrar ilkesi ve sorumluluk bizim dış dünyadaki durumları ele almamızdaki kriterlerimizdir. Saygı görmeyi ve takdir edilmeyi severiz. Bunu duymak bizi hoşnut kılar. Amacımız vardır ve buna ulaşmak adına hırslıyızdır. Ulaşmak istediğimiz yer ne kadar yüksekte olursa olsun, onu istiyorsak, tüm zihnimizle odaklanır, sabırlı ve kararlı bir şekilde planlarımızı uygulamak isteriz. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

16-22 OCAK ARASI

20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Güneş süresince kısıtlanmaktan pek hoşlanmayız. Finansal konularda sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Elimize para geçebileceği gibi harcamalarımız da artabilir. Ölçüyü kaçırmamakta yarar var. Bu bir aylık süreçte, işverenleriniz ve toplumsal ilişkilerinizde ölçülü, sabırlı ve bilinçli davranınız. Parasal konularda bütçenizi aşabilecek alışverişlerden kaçınınız.

23-31 OCAK ARASI

Sevgili Oğlaklar 28 Ocak saat 03:07 Kova Burcunda doğacak Yeniay, riskten uzak bir yatırımı tercih etmenin, kazancımızı doğru şekilde değerlendirmenin, aşk hayatımızdan ailemize ve iş hayatımıza kadar her alanda geleceğe dönük şekilde düşünerek kendimizi geliştirmenin işaretçisidir. Bu Yeniayda biz, kaynaklarımızı doğru alanlarda kullanarak ve ilerisi adına düşünerek, bizi kısıtlamayacak, zorlamayacak şekilde değerlendireceğiz. Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Koç burcunda seyrine başlıyor. Evimiz, ailemizle ilgili konularda hızlı ve baskın şekilde karar verebiliriz. Bu kararları uygulamada sabırsız olabiliriz. Bir yer kiralamak, satın almak veya bir meseleyi çözüme kavuşturmak için aktif davranabiliriz. Eğer önemli ve hayati bir karar verilecekse, tabii ki bunun yarar-zarar hesabını mutlaka yapalım. Hoşumuza giden bir şey olsa dahi, bu ileride bir sorun çıkartır mı diye bakmak gerekiyor. Çocuklarınız varsa onların masrafları veya gereksinimleri bu Yeniayda gözden geçirilmeli ve gereksiz harcamalara tabii ki dikkat edilmelidir. Birkaç gün içinde Venüs-Koç burcu seyri başlayacak. Çok daha bireysel ve daha fazla ön planda olacağız. Ancak aile içinde gerektiğinde, başkalarının görüşlerine de yer vermemizde yarar görüyorum. Güvenmek, sahiplenilmek, korunmak gerektiren meseleleri sinirli ve sadece benim dediğim olacak şekilde değil, karşılıklı konuşarak halletmemiz yararlı olur.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. Siz Oğlaklar için bu dönemin anlamı, hem ileriye yönelik düşünmek hem de büyümek arzusudur. Bu arzu eğer mantıklı bir şekilde ele alınıp, kişi ne yapması gerektiği üzerinde düşünebilirse, hem amacına uygun kararlar verir hem de bunları uygulamak adına kendine söz verir. Tam tersine, gerginleşir ve inatlaşırsa, ev yaşamında huzursuz olur, hedefine varamaz. Mars Koç burcunu yönetir. Bu da gösteriyor ki, siz de yaşamınızın yönetimini iplerini elinizde tutabilecek kadar azimli olmalısınız. Bu dönemi nasıl geçireceğiniz, size bağlıdır. İster, ona buna çatarsınız, dağılırsınız veyahut -Evet ben bunu istiyorum, başarmalıyım diyerek cesaretle kendinize bir yol çizersiniz. Yetiştirilme şekliniz, ailenizle olan temasınız, dış dünya ile olan alışverişiniz, bu dönemi nasıl geçireceğiniz hususunda bize bilgi verir. Oğlaklar yaşamları mücadele içinde geçen, son derece dayanıklı kişiler. Bu dayanıklılık, daima sizi genç kılmıştır. Şimdi ev-ailevi-hedef-yerleşim-değişim anlamında düşündüklerinizi uygulayabilecek gücünüz yükseliyor. Ailede söz sahibi olabilirsiniz. Yeter ki, bilinçli düşünün ve enerjinizi doğru şekilde kullanmak için buradaki notları önemseyin. O zaman dönemi verimli şekilde geçirirsiniz.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-7-8-15-16-20-21-25-26-30-31 Zayıf Enerjili Günler : 5-6-11-12-18-19 Aşkta En Şanslı Günler : 7-8 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 1-28

Yeniay : 25-26-27 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 11-12-13 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ŞUBAT AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ
1-5 ŞUBAT ARASI

3 Şubat (saat 18:51)-4 Mart (saat 12:09) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Astrolojik açıdan bir hayli etkili bir dönemi işaret ediyor. Oğlak öncü bir burçtur. Kariyer evinizin yöneticisi olan Venüs çalışma hayatında daha fazla başarılı olmak için diğer kişilerle rekabeti kızıştırıcıdır. İç dünyanızda aktif rol oynama arzusu belirir. Ev ve ailevi konularda temkinli olmak gerekir. En soğukkanlı Oğlak bile, Venüs-Koç burcu geçişinde şöyle bir canlanır. Aktif roller üstlenir. Hakkını sahip çıkabilir. Sözünün dinlenmesinden hoşlanır. Birlikte yaşadığınız kişi veya kişiler üzerinde baskın rol oynamaya çalışmanız mümkündür. Ayrıca eviniz sınırları içinde hareketlilik yoğundur. Mars da, Koç burcunda ilerleyeceğine göre, ev sınırları, kariyer konularında hem güçlü tepkilerde bulunmaya açığız. Ancak aklımız da başımızda olsun. Not: 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

6-12 ŞUBAT ARASI

7 Şubat-26 Şubat tarihleri arasında etkili Merkür-Kova geçişinde, kazanç elde etme yönünde arkadaş çevreniz, hizmette bulunduğunuz kişiler, günü birlik işler, internet, yazışmalar, bilgi paylaşımları hayli etkilidir. Hangi konuda tecrübemiz varsa, başkalarına eğitmenlik yapabiliriz, yol gösterebiliriz, aktif bir şekilde yönlendirebiliriz. Ancak geleni bereketiyle karşılamayı, olmayan bir işi de hayrımıza bilmeyi unutmayalım. Dostumuzu düşmanımızı bilelim.

Sevgili Oğlaklar 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, başkalarıyla alakalı maddi-manevi paylaşım ve ilişkilerimizi dengeye kavuşturucu, kendi arzularımız ile diğerlerinin talepleri arasındaki çizginin sağlıklı şekilde düzenlenmesi yönünde etkilidir. Şunu diyebiliriz ki, biz kendimizi merkez alacağız ve daha rahat yaşama imkanları üzerinde duracağız. Ne veriyorsak, karşılığını almaktan yana olacağız. Bu iş hayatımızda da, ilişkilerimizde de öne çıkıyor. Hukuk davaları, miras, nafaka, tazminat, bağlanan ödeneklerin güçlü bir şekilde değerlendirilmesi bu tutulmada önem taşıyor. Biz de harcamalara dikkat edeceğiz. Geleni tutmayı bilmeliyiz. Borçlarımız varsa, bunları ödemeliyiz. Zaten bu tutulma, önümüzdeki 6 aylık süreçte bütün bunları yerli yerine koyabilmek, düzenleyebilmek adına kıymet taşıyor. Görünümlere baktığımızda, iş gelirimizin, yaptığımız görev karşılığı olmasına önem vereceğiz. Ben bu kadar çabalıyorum ve bunu istiyorum tarzında taleplerimiz olabilir. Ferah yaşamak, ruhsal ve bedensel anlamda kaygılarımızdan, inzivadan, sürekli sorumluluk alarak hayatımızdan ödün vermek niyetinde değiliz artık. Tabii ki bunun ayarını da bilelim. Her şeyde hep kendimiz adına düşünemeyiz. Duruma göre ayarımızı yaparız. Maddi anlamdaki gelişmeler para kazanma, harcama şeklimizi yeniden düzenleyicidir. Bu tutulma yeni iş olanakları, fırsatlar getirerek, bizim de yarınlarımız adına yatırımda bulunmamızı sağlayabilir.

13-19 ŞUBAT ARASI

18 Şubat-20 Mart arasında etkili olacak Güneş-Balık burcu seyir dönemi, eğitimden iş hayatınıza, başkalarıyla olan her türlü ilişkinizden, yaşamı ele alış biçiminize kadar her konuda hassasiyetin yükseldiği zamandır. Hayal gücümüz ön plandadır. İnandığımız bir alana, kişiye, olguya kendimizi adamaya hazırızdır. Dönemin kendi içindeki özelliği bizi gerçekçi düşünmekten alıkoyabilir. Onun için tabii ki şartlarınızı zorlamamaya, sınırları aşan bir fedakarlıkta bulunmamaya, kolay etki altında kalmaya da özen göstermek lazımdır. Oğlaklar her ne kadar gerçekçi ve aklı başında insanlar olsalar da, aslında gizli duygusal bir yapıları vardır. Bu da onların, bazı kötü niyetli ve bencil insanlar tarafından üzülmelerine neden olur. Demek oluyor ki, dikkati de elden bırakmayacağız.

20-28 ŞUBAT ARASI

Sevgili Oğlaklar 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması ve Merkür-Balık burcu geçişi, kardeşlerinizle ilişkiniz, sağlık, eğitim ve iş konuları üzerinde zihniniz meşgul olabilir. Bunları mantıklı ve akılcı biçimde ele almanızda yarar var. Sorunları empatide bulunarak çözmemiz gerekebilir. İşlerinizi iyi takip ederek, fikir alışverişinde bulunarak, araştırarak, doğru bilgilenmeyi önemseyerek ilerlemekte yarar görüyorum. Bu zorlu bir tutulma değil ancak ailevi konularda biraz sabırlı olmamız yararlıdır. Tutulmanın etkili olduğu bugünlerde Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerliyor. Evimiz, ailemizle ilişkimizde bizi mücadeleye sevk edici durumlar olabilir. Bazen gerginleşiriz bazen de çözüm bulmak, halletmek amaçlı hareket ederiz. Gerektiğinde savaşırız, liderliğimizi kabul etmelerini bekleriz. Kimi Oğlaklar bu tutulmada bir ev, ofis veya yer değişiminde bulunabilirler. İsteklerimizi elde etmek için hem iyi niyetli hareket edeceğiz ancak gerektiğinde kendimize göre karar vereceğimizi belirteyim. Ancak aceleci olmayın, zamanla bunlar halledilecektir.

26 Şubat-14 Mart tarihleri arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Merkür, sadece çevresel konularda değil, çalışma hayatınız, sağlık, yurtdışı, eğitim, ihtisas, tayin terfi, inanç ve hayata bakış açınızla da birebir ilgilidir. Burcunuzla yapacağı olumlu görünüm, gerek günlük hayatta gerekse çalışma ortamındaki kişilerle olan ilişkinizde iyi niyet ve şefkatle düşünmenin işaretçisidir. Ancak bunun ayarını bilmek gerekir. Sonra oturup, neden böyle davrandı, niye böyle konuştu diye üzülmeyelim. Merkür Balık burcunda hayali düşünmeye, ayrıntıları gözden kaçırmaya neden olur. Lütfen bilinçli olalım. Bu süreç özellikle yaratıcı tarzda çalışan sanatçılar, mistik konularla uğraşan şifacılar, edebiyatla ilgilenen kişiler için gayet yararlıdır. Psikolojik danışmanlık, hastane, eğitim sektörü ve insanlara yardım amaçlı faaliyetlerde bulunabiliriz.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-12-13-16-17-22-26-27 Zayıf Enerjili Günler : 1-2-7-8-14-15-28 Aşkta En Şanslı Günler : 3-4 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 24-25

Yeniay : 21-22-23 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 7-8-9 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MART AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ
1-5 MART ARASI

4 Mart (saat 12:09)-3 Nisan (saat 03:25) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Ailemizle ilişkimiz, evimizle alakalı her konu, çocukluğumuz, geçmişimiz, ofis yaşantımız, yerleşim yerimizle ilgili meseleler şimdi tekrar gözden geçirilecek. Aksaklıklar, eksikler, yerli yerine oturmayan meseleler, bir türlü toparlanmayan işlere yeniden bakacağız. Bunların hepsini yerli yerine koyabiliriz. Eğer buna biz e açık olursak. Derler ki, geri harekette her şey bozulur, işin içinden çıkılmaz hale gelir. Oysaki yeniden ele alarak, çözüm bulmak isteyenler için bu dönem faydalıdır. Sözgelimi ailemizle ilişkimizde yanlış anlaşılmalar varsa, bu dönemde birbirimizi dinlemek gerekir. Bencil yaklaşımlardan kaçınmak, sadece kendimizi merkez alarak diğerlerini hiçe saymak yanlış olur. Bu sorunları daha fazla büyütür. Ev ortamında agresif yaklaşımların hiçbir yararı yok. Kiracıysak ev sahibimizle bu dönemde takışmak, tartışmak veya kafamıza esti diye başka bir yere taşınmak, hesapta yokken kelepir sanıp ev satın almak, biriyle evimizi paylaşmak, ofis açmak gibi kararların mercek altına alınması ve çok iyi düşünülmesi gerekiyor. Önceden üzerinde düşünmüşsek, hesaplamışsak tabii ki yürürlüğe konulabilir. Fakat bir kez daha bakılması gerekiyor. Şu anda karşınıza bir fırsat çıksa da, Haziran ayına kadar acil karar vermeyelim. Başka bir yere taşınmak da aynı şekilde yanlış olabilir. Anne ve babamız veya yaşımız gereği evlatlarımızla ilişkimizi yeniden gözden geçirmeliyiz. Bir yenilik, değişim mi düşünüyoruz. Bunu artı ve eksileriyle ele almalıyız. Birlikte yaşadığımız kişilerin de bu dönemde tavırları değişebilir. Bazen hiç konuşulmaz, kimi zaman sürekli şikayetçi olunur. Bütün bunlar doğaldır. Kalıcı bir hasar bırakmaması için, herkesin gereken özeni göstermesinde yarar var. Önemli Not: 28 Nisan-6 Haziran tarihlerinde Venüs düz seyirle Koç burcunda ilerlediğinde, yukarıdaki konu ve alanlarda yaşanan gecikme, yanlış anlaşılma veya aksamalar yoluna girmeye başlar. Geri hareket esnasında karşınıza çıkan fırsatları, işleri ve yeniden ele alıp düzenlediklerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz.

6-12 MART ARASI

10 Mart saat 03:33-21 Nisan saat 13:32 tarihleri arasında Mars-Boğa burcunda geçişini sürdürecek. İki yıl sonra aynı noktaya gelen Mars, aşkta sağlamlık, uzun vadelilik, dinginlik, sadakat ve ilerisi adına ciddi düşünmeyi sağlayacak. Bu Mars doğasına aykırı bir durum. Fakat Mars yine mücadeleden vazgeçmeyecek. Sadece niteliği bu saydığım olgular çerçevesinde olacak. Çocuklarımızın geleceği, çocuk sahibi olmanın özünde yatan duygu, hayattan alınacak keyif hep maddi ve manevi sahiplik ilkesiyle örtüşecek. Bu yılki Mars-Boğa geçişinin bir başka önemli yanı, bu süreci yöneten Venüsün, 4 Mart tarihinde ve ardından Merkürün, 31 Martta Boğa burcunda gerileyecek oluşudur. Durum böyle olunca ailevi ilişkide, evimizle ilgili konularda sorumsuz davranmamak, aklımıza estiği gibi kararlar vermemek, şöyle bir ölçüp tartmakta yarar var. Sözgelimi aşıksanız aynı evi paylaşmadan önce, onu iyice tanımalısınız. Çocuk sahibi olmayı düşünüyorsak kendimizden başka bir varlığı büyütmeye, ömür boyu korumaya hazır mıyız, aşkta beklentimiz nedir bunlar üzerinde durmakta yarar var. Bir ev kiralamak, satın almak gibi konularda çok iyi düşünülmesi sonrasında pişmanlık duyulmaması için şart gözüküyor. Çocuklarımıza sorumluluk aşılamalıyız. Ayrıca hayat sadece iş güç değildir. Kendimize ve ailemize de zaman ayırmalıyız.

Sevgili Oğlaklar 12 Mart saat 17:54 Başak burcunda oluşacak Dolunay, uzak yolculuklar, iş seyahatleri ve görüşmeleri, öğrenim ve deneyim kazanmak amaçlı işlerimizle alakalıdır. Daha önce girişimde bulunduğumuz işlerin sonuçlarına bir bakarız. Dolunayın yöneticisi Merkür-Balık burcunda ilerlediği için, yakınlarımızla ilgili konular da gündemimizde yer alır. Birilerine destek olmamız, fedakarlıkta bulunmamız, yanında olmamız gerekebilir. Bizden böyle bir şey talep edilebilir. Hangi durum olursa olsun, biz zamanlama konusunda gerçekçi olmalıyız. Çünkü görünümlere baktığımızda, biz kendimize göre düzenleriz ancak bazı nedenler yüzünden gecikme veya yanlış anlaşılmalar olabilir. Bir daha bakmakta yarar vardır. Kardeşimizin sağlığı veya bir yakınımızın sıkıntısı bizi etkileyebilir. Seyahatlerde bürokratik engeller veya zorluklar yaşanabilir. Bir şeyler eksiktir, bunların tamamlanması gerekebilir. Tayin, atama, eğitimle ilgili işlerimizi düzenlememiz gerekebilir. Farklı bir yere yerleşmek, orada yaşamakla ilgili daha önce bir karar verdiysek, şimdi nasıl bir yol izleyeceğiz, nerede kalacağız bunları bir daha gözden geçirelim. Kısa süreli gidiş-gelişler şeklinde görüşmelerimiz olabilir. Göreceli veya hayali düşünmemeli, netleşmeden harekete geçilmemelidir.

13-19 MART ARASI

14 Mart-31 Mart tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Güneş de bu bölgede ilerliyor. Bizler de, yuvamız içerisinde fikirlerimizi bir hayli aktif ve ateşli bir şekilde ifade etmek istiyoruz. İstiyoruz da, bunun ayarını bilmek gerekiyor. Ailemizle, işverenimizle, toplumsal ilişkilerimizle bir bütün oluşturduğumuzu unutmayalım. Dış şartlara bakalım. Öyle alelacele kararlar vermeyelim.

20-26 MART ARASI

20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş seyri bu yıl, Venüsün iki ayrı burçtaki ilerleyişi ve Mars-Boğa geçişiyle örtüşüyor. Aile hayatımız ve evimizle ilgili konuları merkez alıyoruz. Belki gerginiz ancak ne yaptığımızı biliyoruz aslında. Neyi istediğimizi, neyin bize güven verdiğini ve aslında nasıl yaşamak istediğimizin bilincindeyiz. Mars-Boğa geçişi bizi bu konuda destekliyor. Maddi-manevi anlamda güvencemizi önemsiyoruz. Sevdiğimiz insanlarla olmaya çalışıyoruz. İçeride belki sorunlarımız var fakat biz bunları bütçemiz elverdiğince kendimize zaman ayırarak, üretken düşünerek, çocuklarımızla ilgilenerek, sahip olduğumuz güzelliklerin kıymetini bilerek aşmaya çalışıyoruz. Öyle kesip atmak, gemileri yakmak halimiz yok. Aile içindeki sorunları konuşuyoruz, bu da gelir geçer, her şey düzenlenir, önemli olan kendimizle barışıklığımız diyoruz. Zihnimizi yoran kişi ve olaylardan uzak duruyoruz. Yakın çevremizde bulunan kişilerle bir araya gelerek rahatlamaya çalışıyoruz. Ailemizle ilişkimiz, evimizle alakalı konular, çocuklarımız, iş hayatımızla ilgili meseleleri tekrar gözden geçiriyoruz. Belki de bu gözden geçiriş sayesinde doğru bir karar verebiliriz.

27-31 MART ARASI Sevgili Oğlaklar 28 Mart saat 05:57 tarihinde Koç burcunda doğacak Yeniay, Venüs geri hareketiyle örtüşüyor. Aile üyeleriyle olan ilişkimiz ve evimizle ilgili meseleleri tekrar gündem maddemiz yapıyor. Geçtiğimiz Şubat ayını hatırlatıyor gibi. Henüz yerli yerine oturmamış, netlik kazanmamış konularla ilgileneceğiz. Yuvamızla ilgili düşündüğümüz yenilikler veya daha önce adım atılmış olanlara bir bakacağız. Genel olarak kendi istediğimiz şekilde olmasını isteyeceğiz. Bir hareketlilik var. Ancak bu yerli yerine oturmamış olabilir. Bekar Oğlaklar yuva kurmayı düşünebilir veya birisiyle aynı evi paylaşabilir. Kimi Oğlaklar evden taşınmıştır veya taşınmayı istiyordur. Bu gibi işlerle ilgileneceğiz. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Boğa burcunda ilerliyor ve önümüzdeki Nisan ayında Merkür gerileyecek. Bu gösteriyor ki, güven unsuru aşkta son derece önemli. Maddi-manevi anlamda ayaklarımızı yere sağlam basacak bir değişim, yenilik düşünüyoruz. Karşımıza çıkacak kişinin veya hayatımızda olan insanın değer bilir oluşu, bize gösterdiği ilgi ve desteği, moralimizi yükseltici ve kararlarımızı olumlu yönde almamızı sağlayıcı olabilir. Bu Yeniayda kendimizi özel hissetmek istiyoruz. Belki bir bebek düşünüyoruz, hazırlık yapıyoruz. Belki de, yeteneklerimizi ev içinde veya ofis açarak değerlendirmek istiyoruz. Bütün bunlar zamanla netleşecek, sabırsız olmayınız.

Sevgili Oğlaklar 31 Mart-10 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, aşk hayatımız, çocuklarımız, hayatı ele alış biçimimizle alakalı olarak güvenirlik, sağlamlık ve verimlilik olgularını gözden geçirmede önem taşıyor. Zihnimiz bu konularda soru işaretleriyle dolu ise, bunlara cevap bulmaya çalışacağız. Huzur arayışımız çok daha belirgin hale geliyor. Yavrumuzun sağlığı, eğitimi, hayatı veya bir evlat sahibi olmanın sorumluluğu üzerinde duracağız. Kaliteli bir yaşamın, sağlıklı bir hayat sürmenin başarı ve içsel anlamda ne kadar keyif verici bir şey olduğunu düşüneceğiz. Kendimize zaman ayıracağız ve molalar vereceğiz. Verimsiz, işlerliği olmayanlar yerine, kazandırıcı ve geliştirici olanı tercih edeceğiz. Kendimize, sevdiklerimize, hayatımıza önem vereceğiz. Aşkta gelir geçer olanı değil, uzun vadeli olanı tercih edeceğiz. Gölgeli günleriyle birlikte Merkür geri hareketi 3 Nisanda etkili olmaya başlıyor. Yürürlüğe koymak istediğiniz işlerinizi bir an evvel hallediniz.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-11-12-16-17-21-22-26-30 Zayıf Enerjili Günler : 1-7-13-14-28 Aşkta En Şanslı Günler : 3-30 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 23-24

Yeniay : 20-21-22-23 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 6-7-8 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

NİSAN AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ
1-9 NİSAN ARASI

Sevgili Oğlaklar, 3 Nisan (saat 03:25)-15 Nisan (saat 13:18) tarihleri arasında Venüs-Balık burcuna geriliyor. Bu süreçte, içe dönük bir halde duygularımızı gözden geçireceğiz. Bazen evet dediğimiz bir şeye şimdi hayır dememiz mümkündür. Çünkü dış etkenlerin değil yaşanmışlıkların etkisi, kişiliğimiz, duygularımız bu dönemde baskın. Zihnimizi yorduğu halde bir türlü vazgeçemediğimiz alışkanlıklarımız veya merhametimiz ön planda. Etrafımızda biri acı çekse, mutsuz olsa ve biz bunu bildiğimizde ister istemez yanında yer alırız. Belki tanıdığımız insanlara bu desteği vermemiz doğaldır da, tanımadığımız birine yardımcı olayım derken kandırılmamız, iyi niyetimizin kullanılması mümkündür. O nedenle gözümüz açık olsun. Doğru ile yanlışı birbirinde ayırmak, gerekli ile gereksizi iyi analiz etmek gerekiyor. Bu dönemde verilen kararlar veya geçtiğimiz Ocak-Şubat aylarında adım attığımız işlerde yeni gelişmeler olabilir. Bu gelişmeleri iyi takip etmek lazım. Olumlu yönde bile olsa, yine de aklımız başımızda olsun. Yolculuklar bu dönemde tekrarlanabilir. Önceden gidilen, görüşülen yer ve meseleler gündemimizde yer alabilir. İletişim, haberleşme, eğitim, ticaretle ilgili kurulan ilişkilerde 22 Nisan tarihine kadar temkinli olmak, anlamak, araştırmak, güvenilirlik ilkesini ön planda tutmak yararlı olacaktır.

10-16 NİSAN ARASI

Sevgili Oğlaklar 11 Nisan saat 09:08 Terazi burcunda oluşacak Dolunay mesleki, ailevi, aşk hayatımız ve çocuklarımızla ilgili konuları tekrar gündem maddemiz haline getiriyor. Çünkü Dolunayın yöneticisi Venüs-Balık burcunda geriliyor. Bizler de, ılımlı, şefkatli bir şekilde çevremizle bağlantımızı sürdürüyoruz. Kardeşlerimizin sıkıntılarında yanlarında olmaya, yardım ve desteğimizi vermeye çalışıyoruz. Bunlar yeni değil, son birkaç haftadır bir hayli etkili durumlar. Geçmişi hatırlatıcı mevzular da bu Dolunayda yüzeye çıkıyor. Sözgelimi bir iş görüşmesi, yolculuk, girişimde bulunduğumuz, daha önce adım attığımız işler tekrar ilgilenilmeyi gerektiriyor. Merkür de Boğa burcunda gerilediği için, her şeyi sağlam, uzun vadeli ve maddi-manevi anlamda ele almalıyız. Sağlam olmayan, netleşmemiş, güven vermeyen her şeyden uzak durmamız gerekir. Bugün hoş görünse bile, yarın ne olur diye bakmakta yarar var. Bir proje, iş teklifi karşımıza çıktığında veyahut tayin, başka bir yere eğitim veya iş amaçlı gidip gelmek, yerleşmek gibi konularda muhasebemizi iyi yapmalıyız. Mesleki açıdan isteklerimizin, taleplerinin karşılanması bizim için önemli. Kararsızlığımız biraz da bu nedenle. Eğer arzu ettiğimiz gelişmeler olursa, tabii ki biz de işbirliğine açık oluruz.

Sevgili Oğlaklar 10 Nisan (Saat 02:14)-20 Nisan (Saat 20:37) Merkür-Boğa burcunda geriliyor. Zihnimizde huzurlu bir yaşam arzusu iyice belirlemeye başlar. Geçmişin acıtıcı, yorucu tecrübelerini geride bırakıp şimdi kendimizi ve geleceğimizi sağlam temeller üzerine inşa edebilmenin yollarını arayacağız. Maddi güvencemiz tabii ki önemli. Çünkü hayatın güzelliklerinin keyfine varabilmek için paraya ihtiyaç var. Ancak her şey de paraya bağlanmamalı. İnsan hobiler edinebilir, sevdikleriyle bir araya gelebilir, doğada yürüyüşler yaparak, temiz hava ve sağlıklı beslenmeyi önemseyerek kendi için molalar yaratabilmelidir. Zihnimizi, bedenimizi güçlendiren aktiviteler geri hareket esnasında gayet faydalıdır. Kişi nefes almaya başlar, canlanır, tazelenir. Bu süreçte aşk hayatımızı ciddi anlamda gözden geçiririz. Giden bir sevgili tekrar dönebilir. Sorunlarımıza yeni çareler bulunabilir. İçe yönelen kişi, kendini yeniden keşfedebilir. Karşımıza yeni biri çıktığında onun hakkında yapacağımız gözlemler, geri hareket sonrasında net bir değerlendirmede bulunmamızı sağlayabilir.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 3 Nisan itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 10 Mayıs tarihine kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

15 Nisan (saat 13:18)-28 Nisan (saat 16:13) tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda ilerleyecek. Bu süreç, aşkta ılımlı bir dönemin, güzel paylaşımların, çevremizle olan hoş bağlantıların işaretçisidir. Duyarlı yönlerimiz bilhassa ön plandadır. İnsanları mutlu etmek, kendilerini iyi hissetmelerini sağlamak bizi de rahatlatır. İş konularında yaratıcı çalışmalara yönelmenin işaretçisidir. Sanatla alakalı işler, mistik faaliyetler, ürünlerimizi sergilemek, etrafımızı güzelleştirmek gibi çalışmalara yönelebiliriz. İşimizde paradan daha ziyade, insanların beğenisini, onlara yardımcı olmanın güzelliğini önemseriz. Venüs, bu burçta yücelim gücü kazanır ve kişinin gerek yakın çevresinde bulunan kişilerle ilişkisini güçlendirdiği gibi, aşk hayatınız, mesleki konularda üzerinde de etkisini hissettirir. Venüs kariyer evinizin yöneticisi olduğu için, kişi bugüne dek ektiği güzelliklerin ve emeklerinin karşılığını görmek ister. Çevresinde sevilen, el üstünde tutulan kişi, her türlü ilişkisine şefkatle yaklaşmayı başarır. Eğer onu üzen, geçmişte ve bugün rahatsız etmiş kişiler varsa veya hakkı yenmiş ise, bu durumların mutlaka düzeleceğine dair bir iç görü kazanır. Bu iç görü, affetmenizi sağlar. Ancak bu bütünüyle gerçekleri göz ardı etmeniz şeklinde olmamalıdır. Bu geçiş, sağlımızı, hedeflerimizi, kariyerimizi, çocuklarımızı, çocuk meselelerini, aşk hayatımızı, sanatsal yeteneklerimizi iç gözlemde bulunarak güçlendirmemizde yardımcı olacaktır. Güzellik hoşluk tamam da, gerçekçi olmayı da bilelim dostlarım.

17-23 NİSAN ARASI

20 Nisan (Saat 20:37)-3 Mayıs (Saat 19:33) Merkür-Koç burcuna geriliyor. Ailevi konularda eskiye ait meseleler tekrar konuşulur. İletişime dikkat ediniz. Çünkü gerginlikle hareket etmek, konuşmak evdeki huzuru kaçırabilir. Yolculuk konuları, dışarıdan gelip gidenler ev içi düzeninizi bozabilir. Konuşmaların çoğunluğunda belli bir hız ve kimi zaman gerginlik yaşanabilir. Kiralama, satın alma gibi konularda acil kararlar vermemek lazımdır.

20 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkür geriliyor. Bu durumda sağlamlık, garanti, huzur, güvence aşkta, çocuklarımızla ilgili konularda bizim için kıymetlidir. Hiçbir şeyi hafife alamayız. Bedenimizi, ruhumuzu dinlendiren, hoşluk yaratan, kaliteyi, güvenceyi hayatımızda tesis eden ilişkileri tercih etmeliyiz. Sağlıklı yaşamın önemi kendini bu dönemde bir hayli hissettirir. Biz de güzelliğimiz, bakımımız, kendimizi iyi hissetmemiz için elimizden geldiğince, gücümüz yettiğince kararlar alırız. Paramıza sahip çıkarız. Kaliteli ürünleri tercih ederiz.

21 Nisan saat 13:32-04 Haziran saat 19:16 tarihleri arasında Mars-İkizler burcunda geçişini sürdürecek. Bu süreci yöneten Merkürün geri hareketi gölgeli günleriyle birlikte 10 Mayıs tarihine kadar etkili olacak. Görünenle yetinmeyeceğiz. Sağlığımız, çalışma hayatımızla ilgili meseleler üzerinde duracağız. Her şeyin iyice bir kontrol edilmesinde yarar var. Belirsizlikler ve önünüzde engeller varsa veya siz kararsızlık çekiyorsanız o zaman durup resme bakmak lazım. Emin olmak için bu şarttır. Eviniz, aileniz, yerleşim yerinizle alakalı değişim ve hedeflerin de aynı şekilde gözlem altına alınarak üzerinde düşünülmesi faydalıdır. Başka bir yere iş veya farklı bir sebeple gidilecekse şartlarınızı göz önüne alarak karar veriniz ve eksiklerinizi tamamlayınız. Mars-İkizler döneminde bilgilenme, bildiklerinizi uygulama, harekete geçme yönünde genelde istekli oluruz. Fakat bu süreci yöneten Merkür gölgeli günleri ve yakında başlayacak geri hareketi akıl ve mantık süzgecinden geçirmeden karar verme diyor. Sadece kendimiz değil, eşimiz, iş ortağımızla ilgili konular üzerinde de duracağımız bu dönemde, meseleleri mantıklı bir şekilde ele almak, olasılıkları gözden geçirmek, işlerimiz, sağlığımız, projelerimiz gibi konulara mercek altına almakta yarar var.

24-30 NİSAN ARASI

Sevgili Oğlaklar 26 Nisan saat 15:16 Boğa burcunda doğacak Yeniay, hayatın maddi-manevi güzelliklerine sahip olmaya, aşkta değer bilirliliğe ve evlatlarımızın geleceği adına düşünmeye bizi çağırıyor. Çünkü gelip geçen ömürde insan hoşluk, rahatlık, mutluluk arıyor. Bu Yeniay Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için doğal olarak, ailemiz, evimiz, ilişkimiz ve geleceğimiz üzerinde bir daha düşünmek, duruma bakmak, huzursuzluktan uzak durmak lazım. Bu Yeniayda, iletişim olarak birbirimize anlayışlı olmamızda yarar var. Çünkü evimiz limanımız, hayatın zorluklarından kaçış yerimiz. Burada bir sorun olduğunda kimin kapısına gideriz, kimden mutluluk isteriz ki. Onun için lütfen hangi konuda olursa olsun ağzımızdan çıkanı kulağımız duymalıdır. Ailemizle alakalı konular, çocuklarımızla ilgili veya çocuk sahibi olma arzumuzu her yönüyle ölçüp tartalım. Yeniayın görünümlerine baktığımızda sorumluluklarımız, elde olmadan yaşanan üzüntü veya kayıplar bizi yoruyor. Her şey biz insanlar için. Beden ve ruh sağlığımızı iyi gelecek olana yönelelim. Bir başka görünüm bu anlamda bize destek veriyor. Bu Yeniay sabırlı, bilinçli, hoşgörülü olmamız halinde bizi mutlu edecek gelişmeleri işaretliyor. Bundan sonraki yolumuzda başkalarının maddi desteğiyle karşılaşabilir, miras veya bir yerden para elde edebilir, kaynaklarımızı doğru şekilde kullanabiliriz. Gelişim yolumuz bundan sonrasında budur.

Sevgili Oğlaklar, 28 Nisan 2017-16 Kasım 2018 tarihleri arasında Aslan-Kova burç aksı üzerinde etkili olacak düğüm geçişi, kendi öz değerinizin, gücünüzün, sahip olduğunuz her şeyin farkına varmanızı sağlayan süreçtir. Siz bu dönemde neye ihtiyacınız olduğunu ve bunu hangi yolla, kaynakla ve kiminle elde edeceğinizi bilirsiniz. Parasal konularda daha dikkatli hareket edersiniz. Yatırıma önem verirsiniz. Dünyanın bin türlü hali var. Hiçbir şey garanti değil. Birkaç kuruşum kenarımda olsun, aklımı başıma toplayıp geleceğimi düşüneyim cümlesi bu süreçte etkilidir. Hatta ilişkiler bile zaman zaman, bu düşünce çerçevesinde ele alınır. Tabii ki burada sadece bu ön koşulla, samimiyetsiz ve sadece kendinize dönük düşünmeniz diğerleri tarafından anlaşılabilir. Bunun ayarını iyi yapınız. Siz kredi, miras, eş veya iş ortaklığı gibi konularda güzel bir niyetle hareket ederseniz, tevazu ve paylaşıma açık olursanız emin olunuz ki, bir yerlerden bir şekilde lütuflanırsınız. Bu süreç sadece parasal konuları kapsamaz. Cinsel anlamda güçlü, tutkulu bir ilişkinin işaretçisi olabilir. Bağlanmam derken, büyük bir aşkla bağlanabilirsiniz. Eğer ilişkide sorunlarınız varsa, bu ateşli duygular sizi birbirinize yöneltir. Bazen de sadece paraya ve güce dayalı beraberlik yaşanır. Kazandığınızı veya bu ilişki yoluyla elde ettiğiniz gücü har vurup harman savurmazsanız iyi olur. Belki yıllardır yorgunsunuz. Belki artık birileri destek olsun ve rahat yaşayayım diyorsunuz. Evet böyle bir fırsatla karşılaşabilirsiniz. Fakat sırf bu şansa güvenerek hareket etmeyiniz. Ne kadar param varsa o kadar özgürüm, ne kadar gücüm varsa o kadar rahat ederim diyerek, sadece paraya endeksli düşünmeyiniz. Bazen o güç ve para bile insanı tutsak haline getirir. Onun için, hayırlı kazanç isteyin, ağız tadı ve huzur dileyin. İşte bu gerçekten özgür olmak demektir.

28 Nisan (saat 16:13)-6 Haziran (saat 10:26) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Astrolojik açıdan bir hayli etkili bir dönemi işaret ediyor. Oğlak öncü bir burçtur. Kariyer evinizin yöneticisi olan Venüs çalışma hayatında daha fazla başarılı olmak için diğer kişilerle rekabeti kızıştırıcıdır. İç dünyanızda aktif rol oynama arzusu belirir. Ev ve ailevi konularda temkinli olmak gerekir. En soğukkanlı Oğlak bile, Venüs-Koç burcu geçişinde şöyle bir canlanır. Aktif roller üstlenir. Hakkını sahip çıkabilir. Sözünün dinlenmesinden hoşlanır. Birlikte yaşadığınız kişi veya kişiler üzerinde baskın rol oynamaya çalışmanız mümkündür. Ayrıca eviniz sınırları içinde hareketlilik yoğundur

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 7-8-12-13-17-18-22-23-26-27 Zayıf Enerjili Günler : 3-4-10-11-24-25-30 Aşkta En Şanslı Günler : 26-27 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 20-21

Yeniay : 17-18-19 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 2-3-4-5-30 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilir
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://samanyolu.yetkinforum.com
Admin
Admin


Mesaj Sayısı : 10432
Kayıt tarihi : 14/07/09

MesajKonu: Geri: 2017----OĞLAK   Ptsi Ocak 02, 2017 4:00 pm

MAYIS AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ
1-7 MAYIS ARASI

3 Mayıs saat 19:33-16 Mayıs saat 07:07 tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda düz ilerleyecek. Bizler de, yuvamız içerisinde fikirlerimizi bir hayli aktif ve ateşli bir şekilde ifade etmek istiyoruz. İstiyoruz da, bunun ayarını bilmek gerekiyor. Ailemizle, işverenimizle, toplumsal ilişkilerimizle bir bütün oluşturduğumuzu unutmayalım. Dış şartlara bakalım. Öyle alelacele kararlar vermeyelim.

8-14 MAYIS ARASI

Sevgili Oğlaklar 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, yeni bir plan ve projenin sizi bir hayli etkilemesi ve bunun üzerinde bir hayli durmanız, ne olursa olsun bunu yapma arzunuzdur. Bu öylesine güçlü bir arzudur ki, hiç şey sizi yolunuzdan döndüremez. Bunun için gerekli parayı, gücü, desteği alabilmek için tüm gücünüzle mücadeleye hazırsınızdır. Tabii ki görünümler ve Dolunayın yöneticisini bir gözden geçirmek ve incelemekte yarar var. Mars-İkizler burcunda ilerliyor. Bizim mevcut işimizdeki sıkıntıları, huzursuzluğu, yorgunluğu işaret ettiği için, normalde hiç de umursamadığımız meseleler gözümüzde büyüyor. İşimizden ayrılmak, o kafamızı taktığımız projeye veya işe yönelmek arzumuz gözümüze daha hoş görünüyor. Ancak görünümlere baktığımızda, bu teklif veya düşündüğümüz işi, artı ve eksileriyle mutlaka gözden geçirmemiz gerekiyor. Bir bakalım. Gerçekten buna değer mi, mevcut işimizi risk edecek kadar güvenilir mi? bunu tam anlamıyla araştırmadan karar vermek yanlış olur. iş şartlarını, sözleşme maddelerini, kimden geldiğini, kimlerle çalışacağımızı öğrenelim. Sağlam olmayan bir şeylerin içinde yer almayalım. Bir de para yatıracağımız, kredi çekeceğimiz, borç altına gireceğimiz işlere, girişimlere çok dikkat edelim. Bizi yanıltmamaları için gözümüzü dört açalım.

15-21 MAYIS ARASI

Sevgili Oğlaklar 16 Mayıs saat 07:07-7 Haziran saat 01:15 tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, aşk hayatımız, çocuklarımız, hayatı ele alış biçimimizle alakalı  olarak güvenirlik, sağlamlık ve verimlilik olgularını gözden geçirmede önem taşıyor. Zihnimiz bu konularda soru işaretleriyle dolu ise, bunlara cevap bulmaya çalışacağız. Huzur arayışımız çok daha belirgin hale geliyor. Yavrumuzun sağlığı, eğitimi, hayatı veya bir evlat sahibi olmanın sorumluluğu üzerinde duracağız. Kaliteli bir yaşamın, sağlıklı bir hayat sürmenin başarı ve içsel anlamda ne kadar keyif verici bir şey olduğunu düşüneceğiz. Kendimize zaman ayıracağız ve molalar vereceğiz. Verimsiz, işlerliği olmayanlar yerine,  kazandırıcı ve geliştirici olanı tercih edeceğiz. Kendimize, sevdiklerimize, hayatımıza önem vereceğiz. Aşkta gelir geçer olanı değil, uzun vadeli olanı tercih edeceğiz.

20 Mayıs-21 Haziran tarihleri arasında Güneş-İkizler burcunda ilerleyecek ve bu geçişi yöneten Merkür 7 Haziran tarihine kadar Boğa burcunda ilerleyecek. Tedbirli ve dikkatli bir şekilde işlerimizi yapacak, takdir edilmek isteyeceksiniz. Çalışma hayatınızla ilgili konularda sağlam ve uzun vadelilik ve güvence baş tacınız olacak. İletişim, haberleşme, eğitim, bilgilenme anlamında bu süreci olumlu buluyorum. Ancak aşk hayatınızı ciddi anlamda gözden geçirelim. Sağlık kontrollerimizi ihmal etmeyelim. 7 Haziran sonrası Merkür-İkizler burcunda ilerlediğinde, iletişimin önemi yükseliyor. Sürekli konuşarak, yazışarak, bağlantılarda bulunarak işlerinizi yürürlüğe koyarsınız. Ancak dikkat edin, kendinizi yormayın. Diyet için uygun zamandır. Uyku ve dinlenmenizi önemseyin.

22-31 MAYIS ARASI

Sevgili Oğlaklar 25 Mayıs saat 22:45 tarihinde İkizler burcunda doğacak Yeniay, becerilerimizi iş hayatında veya günlük yaşantımızda gösterme arzumuzu işaret edecek. Oğlaklar zaten pratik kişilerdir. Bu Yeniayda bu yönünüz, işinize yarayacaktır. Sözgelimi bir yeteneğinizi geliştirme ve bundan kazanç elde etme yönünde girişimde bulunabilirsiniz. Detaylar üzerinde durmak biraz yorucu gelse de, bütüne bakıldığında gayet başarılı sunumlarda bulunabilirsiniz. Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda sizleri destekleyicidir. Maddi açıdan konforlu bir yaşam sürmek, aşkta anlaşabileceğiniz kişileri tercih etmek, uzun vadeli düşünerek kararlar vermek gayet mümkündür. Yenilikten yanasınız ancak bu yeniliklerin özünde kaliteye verdiğiniz önem fazlasıyla görülecektir. Bu Yeniay, şimdilik küçük bir adım gibi dursa da, ileride gelişmesi ve kazandırıcı olması mümkündür. Yeter ki iletişimi, sosyal paylaşımları ve fikirlerinizi ifade etmeyi bilin. Gerisi kolay. Yeniayın görünümleri, ustalık geliştirme, bir işi öğrenme, öğretme ve belli bir disiplinle çalışma, işinize sahip çıkarak güvenle ilerlemeniz yönünde önemlidir. Eş veya iş ortağınızdan destek görebilirsiniz. Bir ufak kredi çekerek başlarsınız. Daha sonra geliştirir ve işinizi büyütürsünüz. Eğer bir işe girecekseniz mutlaka sigortalı olunuz. Bir başka görünüm, aile içinde bazı konuların sizi gergin hale getirebileceğini işaret ediyor. Olgunlukla ve karşılıklı iletişimi önemseyerek yaklaşımda bulunursanız bunlar çözümlenebilir.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 5-9-10-14-15-19-20-24 Zayıf Enerjili Günler : 1-7-8-22-28 Aşkta En Şanslı Günler : 24 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 17-18

Yeniay : 14-15-16 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-27-28-29 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

HAZİRAN AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ
1-11 HAZİRAN ARASI

04 Haziran saat 19:16-20 Temmuz saat 15:19 tarihleri arasında Mars-Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu geçiş süresince ilişkimiz, aile yaşantımız, evimiz, hedeflerimiz tümüyle önemli hale geliyor. Çünkü karşıt burcumuzda ilerleyen Mars, bizim yaşam amacımıza ters düşen, engel çıkartan bir güç olarak karşımıza çıkıyor. Bu engelin özünde zayıflık, güçsüzlük var. Demek oluyor ki, eşimizin kendine olan güvensizliği veyahut karşımıza çıkan kişinin pasif halleri canımızı sıkabilir. Bu nedenle biz daha fazla baskın davranarak onu kendi istediğimiz kıvama getirmeye çalışacağız. Bazen de eş, kendi değerlerini koruma refleksiyle yaklaşabilir. Bunların tümü doğaldır. Ne yapmak gerekiyor? Birbirinizin hayat görüşü, ilişkiye yaklaşım biçimi testten geçiyor. Ortaklaşa yaşamın kalitesinin belirlenmesi, tarafların güven, sevgi, saygı üçlemesine verdikleri önem, bu sınav sürecinin aşılmasında önem taşıyor. Kimsenin kimse üzerinde baskı uygulamaya, zorlamaya hakkı yok. Bir de sağlığınıza bu dönemde özen göstermek lazım. Stresten uzak durmalısınız.

6 Haziran saat 10:26-5 Temmuz saat 03:11 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu Oğlaklar gibi sağlamcı burç mensupları için rahatlatıcı, ilişkilerinde huzuru temel almanızı, güven ve uzun vadeli olana yönelmesinde destekleyici bir geçiştir. Hayatın içinde çoğu zaman tercihler yapıyoruz. Bunların tadımlık değil ömürlük olmasını istiyoruz. Bazen başarıyor kimi zaman zorlanıyoruz. Uyarılarla karşılaşıyoruz. Fakat neyin ne olması gerektiğini, neye ihtiyacımız olduğunu bildiğimiz halde yanlışlar yapıyoruz. İşte Venüs-Boğa geçişinde kazandırıcı olana yöneleceğiz. Huzur olgusu insandan insana tanımlansa da, bir gerçek var ki, bu dönemde aşkta, çocuklarımızla ilgili konularda ve her şeyde huzur, sağlamlık, güvenilirlik, uzun vadelilik ilkesini gözeteceğiz.

7 Haziran saat 01:15-21 Haziran saat 12:57 tarihleri arasında Merkür-İkizler burcunda ilerleyecek. Bu dönem genel olarak, çalışma hayatında yoğunluğun artışı, bilgilenme, iletişim, internet yoluyla işlerin halledilmesi, haberleşme, görüşmelerin artışı, aktif çalışma yönünde etkili oluyor. Ancak zaman zaman bu yoğunluk sağlığınızı etkileyebilir. Bir yanıyla işlerinizi halletmek diğer taraftan kendinize zaman ayırmak kolay değildir. Bu dönemi, işlerinizi dikkatlice ve sağlığınızı önemseyerek bilinçli geçirmenizde yarar var. Yeni girişimlerde bulunmak, iş ortamındaki değişimlere adapte olmak, birlikte çalıştığımız insanlarla iletişimin yoğunlaşması söz konusudur. Planlı bir şekilde ilerlersek hızlı şekilde görevlerimizi yerine getiririz.

Sevgili Oğlaklar 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda oluşacak Dolunay, iç dünyamızın derinliklerini harekete geçiriyor. Her durumu biraz duyarlılık bazen abartılı şekilde ele alarak kendi kendinizi yorabileceğinizi işaret ediyor. Bırakalım şu geçmişi de, Dolunayda aklımızı başımıza alarak iş hayatımıza, hedeflerimize kilitlenelim. Enerjimizi boş yere eskiyi düşünüp harcamayalım derim. Jüpiter bu Dolunayın yöneticisi olarak sizi destekliyor ve fırsatları işarete ediyor. Ancak siz, bunların yerine, ne kadar zorlu bir hayat yaşadığınızı veya şanssız olduğunuzu düşünürseniz kendi kendinizi engellersiniz. Dolunayın görünümlerine baktığımızda, biraz kendinizi toparlamak amaçlı psikolojik ve bedensel sağlığınıza önem vermenizi tavsiye ediyorum. Çevrenizle aranıza duvar örmek yerine, sizi düşünen, seven insanlarla vakit geçiriniz. Sürekli hayal kırıklığına uğrayacakmış gibi düşünmek yerine, nefes almanın, yaşamanın güzelliklerine yöneliniz. Dolunayın bir başka etkili görünümü, aşk hayatınız, çocuklarınız, özel ilişki yönünden rahatlatıcı ve destekleyici gözükmektedir.

12-18 HAZİRAN ARASI

Sevgili Oğlaklar haftanın enerjileri, şu andaki problemlerin merkezinde hassasiyet yatıyor. Çalışıyoruz, çabalıyoruz. Ancak arzu ettiğimiz durumda değiliz. İş şartları, yaşam koşulları, bazen elimizde olmadan bizi geriyor. Sorumluluklarımız ağır. Şöyle bir etrafımıza baktığımızda, sanki tüm yük bizim omuzlarımızda, başkaları gayet rahat yaşıyor diye düşünebiliriz. Fakat bu düşüncelerle kendinizi daha fazla üzdüğünüzün farkında mısınız? Bunu yapmayınız. Kendinize önem veriniz, sizi mutlu edecek, olumlu düşünmenizi sağlayacak aktivitelere yöneliniz. Çalışma hayatınızla ilgili konularda bilinçli olmalıyız.  Ancak kendinize zaman ayırmayı da ihmal etmeyiniz. Dedikodular, sizi yanlış anlayan insanlarla uğraşmak, profesyonel anlamda zorlayıcıdır. Ancak mantığınızın sesi, sorunların üstesinden gelmenizde size destektir. Bu haftaki enerjiler, geçmiş, eskimiş olandan kurtulup, yeniye yer açmanızı sağlıyor. Evet yoruldunuz. Ancak edindiğiniz tecrübe ve dersler sizi öylesine olgunlaştırdı ve öylesine değiştirdi ki, artık yaş tahtaya pek ayak basmazsınız.

19-25 HAZİRAN ARASI

Sevgili Oğlaklar, 21 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında etkili Güneş-Yengeç burcu seyri, ilişkinizle ilgili konularda dikkatli olunması gereken bir dönemdir. Bir oğlak her zaman planlı ve programlı hareket etmekten hoşlandığı için, birilerinin onayını beklemez. Bu durum ilişkisi veya evliliğiyle ilgili konularda da bu yöndedir. Ya partneri hakimiyeti baştan ele alacak, cesur davranan biri olacak veyahut Oğlak idaresi altında yaşamaya mahkum olacaktır. Güneşin bu seyri esnasında ise, Oğlak ihtiyaçlar konusunda partnerinin baskın olmayışı, gerekli olan çabayı göstermemesi veya tam tersine gereksiz şeylerin üstünde durması, pasif davranması hatta duygularını belli etmemesi nedeniyle gerilir. Oysaki her iki tarafın da, verimlilik, büyümek, gelişmek için  el birliği yapmalarıdır. Oğlak gerektiğinde, sevdiğini sahiplenecek koruyacak ve kollayacak partneri de sevdiği insana çabasında yardımcı olacaktır. Tabii ki bu ilişkinin niteliğine bağlı gelişir.

21 Haziran saat 12:57-6 Temmuz saat 03:20 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, çalışma hayatı, sağlık ve birebir ciddi ilişkinizle alakalı konular üzerinde ihtiyaçların gözden geçirilmesi ve  güvenlik çerçevesinde ele alınmasında önemlidir. Sözgelimi iş konularında sözleşmelerin gözden geçirilmesi ve her türlü noktanın önemle ele alınması önemlidir. Sağlığınızla ilgili konulara da önem vermek lazım. Eğitim, bir başka yere yerleşim, ihtisas, ticari konularda iyi düşünmek gerekiyor. İlişkilerde, görüş ayrılıkları var mı diye bir bakalım. Eğer evlenmeyi düşünüyorsak nerede yaşanacak, partnerin iş durumu, ailesine olan bakış açısı bunları iyice ele almak gerekiyor. Diyelim ki ayrılık kararı verdik. Duygusal düşünmemeli, probleme neden olan noktaları tekrar gözden geçirmeliyiz.

Sevgili Oğlaklar 24 Haziran saat 05:31 Yengeç burcunda doğacak Yeniay, aşk hayatınız, çocuklarınız ve yetenekleriniz kısaca değer verdiğiniz her şeyi koruma arzunuzu işaret ediyor. Bu Yeniayın özünde, evlilik, iş hayatı, duygular, çevrenizle olan iletişim bir hayli öne çıkıyor. Şimdi birlikte görünümlere bir göz atalım ve Yeniayın etkilerini daha iyi anlayalım. Ay-Merkür kavuşumu, ilişkimizin geçmişi ve bugünüyle ilgili veya yaşadığımız ilişkilerin bizim üstümüzdeki tesirlerine bakacağız. Biz ilişkisine sahip çıkan bir partnerin özlemini duyuyoruz. Doğaldır duygusallığımız. Bir çiçeğe bakar gibi, onu yaşatmak ister gibi ilgi görmek istiyoruz. Bu Yeniayda karşımıza çıkan veya hayatımızda olan kişiyi bu düşüncelerle gözden geçireceğiz. Venüs-Pluto görünümü, aşkta sağlam temelli ve geleceği olan bir ilişki özlemindeyiz. Kıymet verdiğimiz ilkeler var. Sorumluluk sahibi olmalı, hedefi olmalı ve bir duruşu olmalı. Sevdiği kişiye değer vermeli, tabii ki hayatın güzellik ve zorluklarını birlikte göğüsleyecek kadar aklı başında biri olmalı. Maddi-manevi anlamda doyum istiyoruz. Bu Yeniayda buna uygun bir aşkın özlemindeyiz. Tercihimizi de bunları merkez alarak yapacağız. Ay-Mars kavuşumu, karşımıza duyarlı ve ailevi değerlere önem veren bir partneri işaret ediyor. Ancak ilk bakışta bizi düşündüren bir şeyler olabilir. Hayatımızda biri varsa, bu Yeniayda davranışlarına çok dikkat edeceğimizi gösteriyor. Ay-Jüpiter görünümü, ilişki ve iş hayatınızla ilgili konuları hayat görüşümüze göre ele alacağız. Ancak biraz toleranslı düşünmemiz de gerekecek. Bize uymayan durumlara mantıklı bakmak lazım. Ay-Neptün görünümü, şefkat, vefa, eskiye özlem ve sorunlardan uzak durarak, olanı olduğu haliyle kabule bizi getiriyor. Alışkanlık, bağımlılık mantıklı düşünmenin önüne geçebilir.

26-30 HAZİRAN ARASI

Sevgili Oğlaklar, hafta başındaki görünüm, size destek olabilecek kişilerle karşılaşmanızı sağlıyor. İlişkisi yıllardır süren evlilik yönünde karar verebilirler. İlişkisinde sorun olanlar, konuşarak problemleri ortadan kaldırabilirler. Önemli olan birbirinizi anlamaktır, anlaşmaya hazır olmaktır. Ayrıca sizden farklı görüşte olan kişilerle anlaşmanızda etkili olacaktır.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-11-12-16-20-21-28-29 Zayıf Enerjili Günler : 3-4-18-19-24-25 Aşkta En Şanslı Günler : 20-21 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 13-14

Yeniay : 10-11-12-13 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 24-25-26 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

TEMMUZ AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ
1-9 TEMMUZ ARASI

5 Temmuz saat 03:11-31 Temmuz saat 17:54 arasında Venüs-İkizler burcunda seyredecek. İş yerimizde, evimizde yoğunluğumuz artabilir. İki ayrı proje, iş, meşguliyet bazen bedenimizi yorabilir. Dinlenmek zamanıdır. Bu süreci yöneten Merkür-Aslan burcunda ilerlediğinden benim tavsiyem tatile çıkmanız, şöyle bir kendinizi toparlamanızdır. Kendinize önem veriniz. Parasal konularda tabii ki gücünüz nispetinde hareket etmek gerekir. Bazen kendi doğrularınızı kabul ettirmeye veya durumları kendinize göre ele almaya çalışacaksınız. Özellikle yaptığınız işleri görmezden gelen ve hakkınız olanı vermeyen kişilere karşı fevri konuşabilirsiniz. Bu dönemde yazışmalar, haberleşme, iletişim yoğun olabilir. Yeni iş fırsatları karşınıza çıkabilir. Yatırım, kredi gibi parayla alakalı işlerinizi gayet akıllı şekilde düzenleyebilirsiniz.

6 Temmuz saat 03:20-26 Temmuz saat 02:41 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu süresince, bir ortaklık yapılacaksa zekice düşününüz. Para hesabınızı iyi yapınız. Bu dönemde, ilişkilerimizi her anlamda gözden geçireceğiz, çalışma hayatımızla ilgili konular üzerinde duracağız. En iyisini ortaya koymaya çalışacağız. Eğer ilişkinizde bir sorun varsa birbirinize karşı dürüst bir şekilde konuşunuz. Yeni ilişkiye başlayanlar, en başından her şeyin açık bir dille ifade edilmesinde, kibirden uzak durulmasında, egosantrik hareketlerden kaçınılmasında yarar var. Merkür ileri geri hareketiyle Aslan burcunda 31 Ağustos-5 Eylül arasında gerileyecek. Yukarıdaki konular o tarihlerde tekrar gündemimizde yer alacak.

Sevgili Oğlaklar 9 Temmuz saat 07:07 burcunuzda oluşacak Dolunay, sizin doğanızda zaten var olan ciddiyet ve sorumluluk olgularını öne çıkarıyor. Bir şey size göre ya sağlam olmalı veyahut kesip atmalı. Bir iş ya başarılı sonuçlanmalı veyahut hiç girişmemeli. Bu kadar kritik ettiğiniz için, kendi kendinizi yorduğunuzu belki de fark etmiyorsunuz. Bunun nedeni, Satürn-Yay burcu geçişinin üstünüze yüklediği sorumluluklar ve sizin bundan kaçamayışınızdır. Doğal olarak burcunuzda bir Dolunay oluştuğunda otomatikman her şeyi sağlama alayım da bir şey olmasın diye iki misli gayret ediyorsunuz. Oysaki bu Dolunayda biraz işbirliğine açık olmak, gerekirse destek istemek, zorlandığınız konularda gücünüz tükendiğinde bunu ılımlı şekilde ifade etmek gayet yerinde olur. Çünkü Jüpiterin bu anlamda size desteği var. Gelelim görünümlere, özellikle ilişki mevzuların ön planda olması mümkündür. Kimi Oğlaklar artık yeni bir yaşam kurmayı, evlenmeyi, bir yuva sahibi olmayı, böylece biraz yüklerinden kurtulmayı düşünebilirler. Kaldı ki bu Dolunayda, bu denli her şeyi ciddiye alırken, biraz ilişkileri ihmal etmemek gerekiyor. Problemli evliliği olanlar, birbirinizin hassasiyetlerine önem vermenizde yarar var. Evet dış dünyada Oğlaklar mücadele ederken, duygu dünyalarını ihmal etmeyerek duruma gerçekçi şekilde bakarlarsa, bu Dolunayda önemli bir karar verilebilir.

10-16 TEMMUZ ARASI

Sevgili Oğlaklar, bu haftaki enerjiler, yaptığımız insanlıkların karşılığını alma arzumuzu işaret ediyor. Bu hem ilişki hem de ailevi konularda etkili. Kime nasıl davranıyorsanız o kişilerin de size karşı aynı hassasiyette olmasını bekliyorsunuz. Bir yandan da gözlemde bulunarak, ne kadar güvende olduğunuzu tespit edebilirsiniz. Eskisi gibi kimseye tahammül etmek niyetinde değilsiniz.

17-23 TEMMUZ ARASI

20 Temmuz saat 15:19-05 Eylül saat 12:35 tarihleri arasında Mars-Aslan burcunda ilerleyecek. Bu geçişte, hem ortaklaşa kazançlarımız üzerinde duracağız hem de tutkulu, kararlı ve oldukça inatçı biçimde sahip olmak istediğimiz her ne varsa ona ulaşmak için mücadele edeceğiz. Hep birlikte, ortaklaşa kazanmaktan mı yanayız, yoksa birilerini devre dışı bırakıp payımıza düşeni kapmak mı niyetimiz? Bu sorunun cevabı sizde saklıdır. Ancak şu var ki, irademizi devreden çıkarmadan mevcut duruma bakmakta yarar var. Çünkü bazen hırsımız, egomuz, aşırı gururumuz, kibrimiz bizi yanlışa sürükleyebilir. Şöyle bir kendimizle yüzleşmekte de yarar var. Cinsel hayatımıza, güce ve paraya olan meylimizi veya eşimiz, sevgilimiz veya iş ortağımızın bu konuları ele alış biçimini bu dönemde daha yakından anlama fırsatı bulabiliriz. Bu dönemde mücadele gücümüzün özünde tutkularımız bir hayli etkili. Kazanmak istiyoruz ve başkalarını etkilemek niyetindeyiz. Bu isteklilik, iyi hesaplama, doğru planlama ile arzularımıza ulaşabiliriz.

22 Temmuz-23 Ağustos tarihleri arasında Aslan burcunda seyredecek Güneş süresince, başkaları üzerinde maddi anlamda etkili olmaya çalışırız. Çıkarlarımızı düşünürüz. Bazen arzularımız öylesine yoğundur ki, kaybetmekten korkarız. Ancak mecburen uymanız, anlayışlı olmanız gereken durumlar oluşabilir. Sözgelimi ilişkide partner bir hayli baskın olabilir veya sorunlar yaşanabilir. Burada dikkat edilecek husus, ortaklığın niteliği üzerinde düşünmektir. Al gülüm ver gülüm hesabı iyi yapılmalıdır. Borçlanma konusunda dikkatli olunmalıdır. Bölüşülen paralar, mallar veya miras davalarında taraflar olarak birbiriniz üzerinde baskı kurmak yanlıştır. Ayrıca bu dönemde, kişi kendi iç derinlikleriyle temasta olmalıdır. İlişkinizi, iş ortaklığınızı mutlaka gözden geçiriniz. Hisseli paralar, vergi, kredi ödemeleri, ameliyat, eş vasıtasıyla elde edilen para veya eşin mali durumu ile ilgili konularda mutlaka bilinçli olunuz. Bu yıl ki, Güneş-Aslan geçişi, gölgeli günleriyle birlikte 7 Ağustos itibariyle Merkür geri hareketiyle örtüşüyor. Bu tarih sonrası, eğitim-ticaret-yurtdışı, iş veya farklı konulardaki plan ve projelerinizi gözden geçirmekte yarar vardır.

Sevgili Oğlaklar 23 Temmuz saat 12:46 Aslan burcunda doğacak Yeniay, bir ortaklık veya güçlü bir ilişkiden yararınıza olan gelişmeler yaşamanızda etkilidir. Finansal anlamda destekler görürsünüz. Riskten uzak durursunuz. Çıkarlarınızı gözetirsiniz. Kimsenin etkisi altında kalmadan derinlikli düşünerek kararlarınızı verirsiniz. Şimdi birlikte Yeniayın görünümlerine bakalım ve çok daha ayrıntılı şekilde etkilerini inceleyelim. Ay-Uranüs görünümünde, ailevi meseleler, ilişkimizle alakalı konular ve kendimizi rahat ve güvende hissetmediğimiz her şeyden uzaklaşmamıza neden oluyor. İnsanların bencil tavırları ve sürekli kendilerinden yana düşünmeleri bizi yoruyor. Mücadele verdiğimiz alanlarda tek başınalıktan artık yorulduk. Bu Yeniayın bir başka etkili görünümü Mars ile olacak. Bu bizim atağa kalkmamız anlamına geliyor. Hayatımızı garanti altına alacak maddi ve manevi girişimde bulunabiliriz. Riskli bile olsa, bazı önemli kararlar verebiliriz. Hissemize düşen bir mal-mülkü değerlendirme yoluna gidebiliriz. Birkaç yere olan borcumuzu kapayıp, tek bir yere ödeme yaparak rahatlayabiliriz. Nafaka davamız sonuçlanabilir veya bu anlamda bir mücadeleye girişebiliriz. Payımıza düşeni almak için her türlü girişimde bulunabiliriz.

24-31 TEMMUZ ARASI

26 Temmuz saat 02:41-13 Ağustos saat 04:00 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek. Bu geçişle beraber hem bilgilenme hem de bildiklerimizin işe yarar olmasına dikkat etme sürecimiz başlıyor. Bu iş ve özel ilişkilerimizde de bu yönde gelişebilir. Öylesine konuşmamak için, konuşacağımız konu hakkında bilgi sahibi olmaya çalışırız. Çevremizdeki insanlar da, bizim neyi ne kadar öğrendiğimizi, bildiğimizi test ederler. Çünkü bu geçiş hepimiz için gerekli ile gereksizlerin ayrılma vaktidir. O zaman doğru bilgi ile bir işe yaramayan, boş sözlerin etrafta dolaştığı zaman değildir. Bizim de buna fazlasıyla önem verdiğimiz süreçtir. Eğitimden, iş hayatına, farklı bir yere yerleşim, araştırma ve keşifler için, bütünden ziyade, detaylara önem verilerek analizde bulunma vaktidir. Merkür geri hareketi 13 Ağustos-31 Ağustos arasında etkili olacak. Yukarıdaki konular tekrar gündem maddemizde yer alacak.

31 Temmuz saat 17:54-26 Ağustos saat 07:29 tarihleri arasında Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu dönem, gerek eş veya iş ortaklarınız gerekse aşk hayatınız, çocuklarınız ve de mesleki konularda güven olgusunun önemini vurgular. Partnerinizin nasıl biri olduğundan tutun da, ilişkinizin özüne, sorunlarınız  veya yaşanılan güzelliklere, ileriye dönük planlarınıza  kadar her şeyin hassas bir şekilde ele alınması gerekir. İlişkisinde sorun olanlar güçlü bir dayanışma ve sevgi ile problemleri çözebilirler. Ayrılanların birbirine geri dönüş yapması  hatta döndükten sonra bir anda evlilik kararı alınması mümkündür.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-13-14-17-18-26-30-31 Zayıf Enerjili Günler : 1-15-16-22-28-29 Aşkta En Şanslı Günler : 17-18 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 10-11

Yeniay : 7-8-9-10 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 21-22-23 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

AĞUSTOS AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ
1-6 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Oğlaklar, 4 Ağustos tarihinde ikinci kez oluşacak Jüpiter-Pluto görünümü, kariyer hayatınız, toplumsal ilişkileriniz, sorumluluklarınız, kişiliğiniz, kararlarınız, dış dünya ile bağlantınız yönünde etkili olup, tutkularınızı yükselticidir. İnsan yaşamı boyunca çalışıp çabalıyor, mücadele veriyor. Birçok insanla bir araya geliyor, bazen yanılıyor, acı çekiyor bazen gülüyor, ödüllendiriliyor. Kim bilir kaç iş değiştirdiniz, sorumluluk aldınız, nelerden fedakarlık yaptınız ve belki de hayatınızı şöyle istediğiniz gibi yaşamadınız. Şimdi bu görünüm, iş ve özel yaşamınızdaki değişim ve dönüşümün işaretçisi olarak belki hala sizi zorlayan şartlar olduğunu söylüyor. Ancak bundan sonrasında kendinize önem vermeyi de bilmelisiniz. Sadece dışarıdaki başarı değil, sizin kendinizle barışıklığınız da önemlidir. Zevk aldığınız, gerçekten mutlu ve başarılı olacağınız şekilde hayatınızı düzenleyiniz. Belki de yeni bir iş, yeni bir görünüm, yeni bir sayfadan hayata bakma vaktidir. Bu görünüm bu yöndeki gelişmelerin işaretçisidir.

7-13 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Oğlaklar 7 Ağustos saat 21:22 tarihinde Kova burcunda oluşacak Kısmi Ay Tutulması, iki hafta sonraki Güneş Tutulmasının öncesinde, kazancımız, ilişkimiz, bize ait olan yatırım veya mallarımız, harcamalarımız gibi konuların gündem maddemizdeki önemini vurguluyor. Gerçekçi bir şekilde olan biten gelişmelere bakmak lazım. Hesapta olmayan bir durumla ilgilenmek zorunda kalabiliriz. Acil olarak bir ödenmesi gereken bir para sıkıntımız olabilir. Kenarımızda bir paramız yoksa, bir yerlerden destek bekleyebiliriz. Fakat buna güvenemeyiz. Bağlı olduğunuz grup veya ekiple ilgili masrafların karşılanmasında sorun yaşanabilir. Bir ürünü sabırsız davranıp, pahalıya alabilirsiniz. Aldığınız bir şeyden sonra pek hoşnut kalmazsınız. Ailenizin, eşinizin veya başkasının bir işi size düşebilir. Yardımcı olmak zorunda kalabilirsiniz. Yaptığınız planları mutlaka artı ve eksileriyle hesap ediniz, inceleyiniz. Hemen olur yanıtı vermeyiniz. Birilerine güvenip yola çıkamayız. Kredi çekimi veya borçlar konusunda temkinli olunuz. Sürekli mali yönde yanlış tutumunuz nedeniyle zorlanıyor ve bundan ders almıyorsanız, şimdi Tutulmada tekrar aynı sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Aslında Tutulmalar size gelişim yönünde bir uyarıdır. Bu uyarıyı görmezden gelenler tabii ki sıkıntı çekerler. Yatırım düşünenler, bu ay özellikle piyasada durgunluk veya belirsizlik olabilir. Uzman kişilere danışmakta yarar var. Bunların yanında, para kazandırıcı bazı fırsatlar karşınıza çıkar. Yazılı bir sözleşme olmadan, söz ile iş yapmayınız. Paranızı peşin alınız veya ödeme için mutlaka bir belge isteyiniz. Belgesiz, garantisiz mal almayınız. Mars, ortaklaşa gelir, eşinizin parası veya başka yerlerden gelen desteklerde bazı sorunların yaşanma ihtimaline karşı sizi uyarıyor. Gelir-gider dengenizi mutlaka önemseyiniz. Sadece kendi çıkarlarınızı değil, ilişkiniz olan insanların da parasına dikkat ediniz.

Sevgili Oğlaklar 13 Ağustos (saat 04:00)-31 Ağustos (saat 18:28) Merkür-Başak burcunda geriliyor.

-Uzun seyahatleriniz (iş, eğitim, özel), yabancı bir ülkeye yerleşim (evlilik, iş, eğitim), -Yüksek eğitiminiz, akademik eğitiminiz, ahlaki görüşünüz, -Yabancı kültürlere duyduğunuz merak, din ve inancınızla alakalı tüm konular, -Fanatik görüşleriniz, gelenek ve göreneklere verdiğiniz önem, bilgelik yolundaki inanışlarınız, -İthalat ve ihracatla ilgili meseleler, yasalarla alakalı görüşleriniz, yargı konuları, araştırma ve keşifleriniz, maceralarınız, gönül ilişkiniz, eşinizin akrabalarıyla olan ilişkiniz(kardeşleri, yeğenleri), -Taraftarlık(spor v.b), yabancı dil öğrenmek, felsefik görüşleriniz, ihtisaslaşma ile ilgili durumlarınız, dini kurumlar, yayıncılık, denizaşırı ülkeler,

Kendi içinize yolculuk(ben kimim, nerden geldim nereye gidiyorum sorularının cevaplarını arama), -Egzotik yerler, sezgisel olarak algılama gücünüz, yabancılarla tanışmak(maceralar, evlilik), prensipleriniz
Mesleki uzmanlık, ihtisaslaşma konuları Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:
İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı. -Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız        halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı. -İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı. -Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
Geri hareket esnasında gelen yeni  bir teklifi, karşınıza çıkan bir kişiyi, durumu ve olayı dikkatlice gözden geçiriniz. Özellikle planlamanız dışında bir seçenek karşınıza çıksa bile durup bekleyiniz, hesabınızı yapınız, enine boyuna düşününüz.  Bunları geri hareketin bitim tarihinden bir hafta sonra yani gölgeli günlerin sonunda 12 Eylül itibariyle uygulayabilir, işleme koyabilirsiniz. -Geri hareketin başlama tarihinden bir hafta öncesi(gölgeli günlerin başlangıcı) yani  6 Ağustos tarihinden  önce enine boyuna düşündüğünüz, planladığınız, her türlü şekilde gözden geçirmesini yaptığınız, sağlam olduğuna karar verdiğiniz konuları yürürlüğe koymanızda sakınca yoktur. Çünkü bunlar zaten planlarınız arasında yer almaktaydı.
14-20 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Oğlaklar, haftanın enerjileri, kendimize yüklenmeden, umutsuzluğa düşmeden güven duygumuzu ön planda tutmanın gerektiğini gösteriyor. İlişkimizle alakalı konularda tavırlarımız sertleşebilir. Bir yandan karşımızdaki kişinin değerlerine, inandıklarına saldırmaya çalışırken diğer yandan yaptığımızın yanlışı fark edebiliriz. Özür dilemek mi? Bu oldukça zor ancak içimizden yüzlerce kez bunu isteyebiliriz. Onu bizim gibi düşünmeye zorlarken yaptığımız haksızlığın farkına varamayabiliriz. Affet dersek taviz verdiğimizi düşünebiliriz. O zaman gelin köprüleri yıkmadan önce bir gün,  bu köprüye ihtiyacımız olacağını bilerek hareket edelim.

21-31 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Oğlaklar 21 Ağustos saat 21:26 Aslan burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, iki ayrı burçta etkili olacak Merkür geri hareketleri nedeniyle dikkatli yapılacak incelemelerin faydalı olacağını gösteriyor. Bu anlamda en altta ufak bir not bulacaksınız. O tarihleri önemseyiniz. Şimdi birlikte görünümlere bir bakalım. Öncelikle bu Tutulmada, iş ortaklığı, eşinizin maddi geliri, banka kredileri olmak üzere, dış destekli finansal konular üzerinde çok iyi hesabı bilmek gerekiyor. İşiniz sağlam mı, eşinize güveniyor musunuz, iş ortağınız güvenilir biri mi, birilerine güvenerek mi kredi çekiyorsunuz, bütün bunları bilinçli şekilde mercek altına alınız. Bu Tutulmada bir yerlerden destek görsek dahi, biz yine de kendimizi sağlama almalıyız. Hani olmazsa, ben zaten bunun altından kalkabilecek planı yapmıştım deriz. Ev satın alımı, miras, nafaka konuları da önümüzdeki süreçte gündem maddemizde yer alıyor. Ancak şu var ki, çıkarlarınızı çok iyi gözetecek ve kimi hangi iş veya planınız için lehinize ikna edebilecek güce kavuşacaksınız. Size bir yerden, bir şekilde rahatlamanızı sağlayacak yardımlar, kolaylıklar gelecek. İş hayatınızda sizi destekleyecek bir kuvvet belirecektir. Aile ilişkileri, aileye ait mal, mülk işleri gündeme gelebilir. Başka bir yere kiralama ve satın alma yoluyla taşınabilirsiniz. Benim size Aslan-Kova tutulmalarında tavsiyem lütfen atınızı sağlam kazığa bağlayın. İşinize sahip çıkın. Çıkarlarınız iyi kollayın. Destekler gelecek olsa da, ya gelmezse diyerek borç altına girmeyin. Kısaca ayaklarınızı sağlam yere basmayı bilen insanlarsınız. Aynen böyle devam edin. Gelen yardım veya katkıları uygun yatırımlarda değerlendirin.

Not: Şimdi gelelim tüm burçlar için dikkat edilecek tarihlere. Merkür bu Tutulma esnasında iki ayrı burçta geriliyor. Sadece 13 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında, yurtdışı, eğitim, ticari, finansal, kredi, eş veya iş ortağınızla ilgili her türlü mesele üzerinde incelemede bulunmadan, tam olarak garanti elde etmeden kararlar vermeyin. Bekleyin, netleşsin. Ondan sonra hareket edersiniz. Lütfen bu tarihleri es geçmeyin. Muhasebenizi iyi yapın.

23 Ağustos-22 Eylül tarihleri arasında, Başak burcunda ilerleyecek Güneş, dünya görüşünüzü, fikirlerinizi geliştireceğiniz bir zaman dilimidir. Eğitimden girişimlerinize kadar geniş bir alanda sıkı çalışmanın işaretçisidir. Her durum titizlikle gözden geçirilir ve yaş tahtaya ayak basılmaz. Bu süreç, maddi ortaklıklar, bölüşümler, parasal konuların da gündeme gelmesini sağlar. Ayrıca sağlığınızı güçlendirici, çalışma hayatında verimliliği yükselticidir. Çevremizle olan ilişkimizde dikkatli olmamız gerekebilir.

26 Ağustos saat 07:29-20 Eylül saat 04:15 tarihleri arasında Venüs-Aslan burcunda ilerleyecek ve hemen ardından 31 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında Merkür-Aslan burcunda gerileyecek. Bu durumda finansal açıdan tabii ki kendimizi koruyacağız. Başkaları kendi çıkarlarını kollarken bizim bunun aksini düşünmemiz yanlış olur. Ancak pire için yorgan yakmayacağız. Paranın öneminin farkında olacak, ona göre hareket edeceğiz. Belki bazı durumların önüne geçmemiz mümkün olmayabilir. Fazladan harcama yaparız, birine güveniriz ancak beklediğimiz desteği göremeyiz. Mecburen farklı bir çözüm bulmaya çalışırız. İşte bunların dikkatli ve aceleye getirilmemesi gerekiyor. Yüksek faizli bir borcun altına girmek, elimize geçmeden geçecekmiş gibi düşünüp harcamada yapmak gibi. Kendi doğrularımız tamam da, şartları göz önüne alarak hareket etmekte yarar var. Bir de şu husus önemli. Birilerini memnun edeceğiz diye kendimizi zorlamayalım. Sözgelimi borç vermek, hayatımızın merkezine oturtmak gibi. 12 Eylül tarihine dek, bu yazdığım dikkat notlarına önem vermeniz halinde bu tarih sonrası arzu ettiğimiz gelişmelerle karşılaşabiliriz.

Sevgili Oğlaklar 31 Ağustos (saat 18:28)-5 Eylül (saat 14:29) Merkür-Aslan burcuna geriliyor.

-Cinsellikle alakalı olan her şey (seksüel tecrübeler)  -Kanuni işler, örgütlenmek, kalıcı değişiklikler(yaşamınızla ilgili yapmayı düşündüğünüz),  -Bitişler ve yeni başlangıçlar, mistik konular, hayat ve sağlık sigortası, gizli işler,  -Merak ettiğiniz konularda  iz sürme ve öç  alma gibi kavramlar, -Cinselliğin duygusal tatmin ve değişik amaçlarla kullanılması, hırslar, yüksek idealler -İlişkinizdeki paylaşımlar, birbirinizle olan bütünlük duygunuz. -Tutkularınız, duygusal bağımlılıklarınız

Maddi konular-krediler-başkalarıyla ortak bölüşülen paralar Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:
İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı. -Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız  halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı. -İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı. -Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.
Geri hareket esnasında gelen yeni  bir teklifi, karşınıza çıkan bir kişiyi, durumu ve olayı dikkatlice gözden geçiriniz. Özellikle planlamanız dışında bir seçenek karşınıza çıksa bile durup bekleyiniz, hesabınızı yapınız, enine boyuna düşününüz.  Bunları geri hareketin bitim tarihinden bir hafta sonra yani gölgeli günlerin sonunda 12 Eylül itibariyle uygulayabilir, işleme koyabilirsiniz. -Geri hareketin başlama tarihinden bir hafta öncesi (gölgeli günlerin başlangıcı) yani  6 Ağustos tarihinden önce enine boyuna düşündüğünüz, planladığınız, her türlü şekilde gözden geçirmesini yaptığınız, sağlam olduğuna karar verdiğiniz konuları yürürlüğe koymanızda sakınca yoktur. Çünkü bunlar zaten planlarınız arasında yer almaktaydı.
AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-14-22-23-27 Zayıf Enerjili Günler : 11-12-18-24-25 Aşkta En Şanslı Günler : 14 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 7-8

Yeniay : 4-5-6-31 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 17-18-19 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EYLÜL AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ
1-10 EYLÜL ARASI

05 Eylül saat 12:35-22 Ekim saat 21:29 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Mars süresince, hem yapımız gereği tedbirli davranacağız hem de sürecin niteliği gereği bilinçli şekilde hareket edeceğiz. Yüksek eğitim düşünüyorsak hazırlıklarımızı sürdüreceğiz, çalışacağız, eksiklerimizi tamamlayacağız. Başka bir iş düşünüyorsak, yeteneklerimize göre tercihlerde bulunacağız, planlamalarda bulunacağız. Yabancı bir ülkeye, şehre yerleşmek istiyorsak, titiz gözlemlerde bulunarak, eksileri artıları hesaplayacağız. Aktif olmak isteyeceğiz. Fakat bu düşünülmeden her şeye atlamak tarzında gelişmeyecek. Eğitimi, bilgilenmeyi, detaylı çalışmayı, fikirlerimizi dışa yansıtırken, projelerimizi dışa sunarken başkalarının da görüşlerine yer vereceğiz. Bize uysa da uymasa da, birileri canımızı sıksa da, ne diyor bu kişi diye bir kulak vereceğiz. Titizleneceğiz işlerimizde. Her zaman olduğu gibi, bir işçi gibi emek sarf edeceğiz. Zor değil ama eğer söz konusu bir Oğlak ise, bunları yapmak zor gelmez. İşimiz, ekmeğimiz, inandıklarımız için gayret göstereceğiz.

5 Eylül (saat 14:29)-10 Eylül (saat 05:52) tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu süresince, bir ortaklık yapılacaksa zekice düşününüz. Para hesabınızı iyi yapınız. Bu dönemde, ilişkilerimizi her anlamda gözden geçireceğiz, çalışma hayatımızla ilgili konular üzerinde duracağız. En iyisini ortaya koymaya çalışacağız. Eğer ilişkinizde bir sorun varsa birbirinize karşı dürüst bir şekilde konuşunuz. Yeni ilişkiye başlayanlar, en başından her şeyin açık bir dille ifade edilmesinde, kibirden uzak durulmasında, egosantrik hareketlerden kaçınılmasında yarar var.

Sevgili Oğlaklar 6 Eylül saat 10:03 Balık burcunda oluşacak Dolunay, düşüncelerimizin duygularınızdan etkilenme olasılığı yükseltiyor. Bu nedenle yakınımızda bulunan kişilere (kardeş, komşu, arkadaş, çevremiz) karşı iyi niyetli davranıyoruz. Bunda ne var diyeceksiniz. Eğer sizin bu iyi niyetinizi görmezden geleceklerse veya sizin işlerinizi, yaşamanızı, vaktinizi alarak yoracaklarsa buna dikkat edin derim. Hayallerimizi gerçekçi şekilde gözden geçirip bu Dolunayda yolumuzun farkında ilerlememizde yarar var. Bu konularda birileri hakikaten yardımcı olacak, rehberlik edecek ve ışık olacaksa onlarla bir araya gelmekte, fikirleriniz, projelerinizden söz etmek faydalı olur. Hele, bir yere yerleşmek, eğitim, akademik kariyer veya farklı bir planınız varsa., işte böyle bir iletişimin size artıları yüksek olur. Odaklanma sorunları yaşanabilir. Bir mesele üzerinde düşünürsünüz, karar verirsiniz sonra vazgeçersiniz. Bu Dolunayda bilakis dikkatli şekilde işlerinizi gözden geçiriniz. Görünümlerin içinde en önemlisi, Jüpiter-Kuzey düğümün fırsat getirici enerjisidir. Kariyer hayatında uyumlu olmanın, nazik tavırların önemi büyük. Ancak bu gereksiz bir işgüzarlık veya zoraki nezaket şeklinde olmamalı. İşbirliğine açık, samimi, sorumluluklarını bilen kişi olmak en doğrusu. Bu doğallık, kendinizden eminlik hali size farklı iş kapıları ve kazanç sağlayabilir. Yeter ki, yeteneğinizin farkında seçimler yapın ve mücadele edin. Kendinize güvenin. Birilerinin sizi keşfetmesi değil, sizin önce kendinizi bilmeniz önemli. Gerisi kolay. Bu Dolunayda, doğru bilgi ve araştırma önemlidir. Düşüncelerinizi doğru yönlendirmek, dağılmamak, iyice odaklanmak gerekiyor.

10 Eylül (saat 05:52)-30 Eylül (saat 03:42) tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek. Bu geçişle beraber hem bilgilenme hem de bildiklerimizin işe yarar olmasına dikkat etme sürecimiz başlıyor. Bu iş ve özel ilişkilerimizde de bu yönde gelişebilir. Öylesine konuşmamak için, konuşacağımız konu hakkında bilgi sahibi olmaya çalışırız. Çevremizdeki insanlar da, bizim neyi ne kadar öğrendiğimizi, bildiğimizi test ederler. Çünkü bu geçiş hepimiz için gerekli ile gereksizlerin ayrılma vaktidir. O zaman doğru bilgi ile bir işe yaramayan, boş sözlerin etrafta dolaştığı zaman değildir. Bizim de buna fazlasıyla önem verdiğimiz süreçtir. Eğitimden, iş hayatına, farklı bir yere yerleşim, araştırma ve keşifler için, bütünden ziyade, detaylara önem verilerek analizde bulunma vaktidir.

11-17 EYLÜL ARASI

Sevgili Oğlaklar, bu haftaki enerjiler gerek aşk hayatımız gerekse sosyal ilişkilerimizde dürüstlük, güvenilirlik ilkesini önemsemenin işaretçisidir. Bakacağız duruma. Kimlerle ne gibi paylaşımda bulunuyoruz, bunlar doğru mu yanlış mı diye gözden geçireceğiz. Gözümüz açık olacak ve bilinçli düşüneceğiz.

18-24 EYLÜL ARASI

Sevgili Oğlaklar 20 Eylül saat 08:30 Başak burcunda doğacak Yeniay, iş hayatında, eğitimde veya günlük yaşamda planlı, programlı, verimli şekilde çalışmanın, yaşamanın önemini vurgulayıcıdır. Başarı bizim için bir erdemdir. Detaylar üzerinde durarak, bütünden ziyade, her bir şeyin yerli yerinde olmasına özen göstererek hayatı yorumlarız. Bugün Venüs-Başak burcunda ilerliyor ve Merkür ileri-geri hareketlerinden sonra düz yoluna devam ediyor. Bunları göz önüne aldığımızda anlıyoruz ki, bu Yeniay, iş hayatımızda gelişim, bilgilenme, akademik çalışmalar ve planlı programlı şekilde yolumuzda ilerlediğimizi ve gayet akıllıca kararlar vereceğimizi gösteriyor. Biz kiminle nasıl bir iş yapacağımızı, kariyer hayatımızda hangi seçeneğin bizim için doğru olacağını bilinçli şekilde tespit edeceğiz. Yeniayın önemli bir görünümü var. Bu bizim şu andaki mevcut çevremizden başka bir yere nakil, tayin, eğitim veya bir sebeple verilecek kararları mutlaka iyice düşünmenin önemini vurguluyor. Zaten biz de bu Yeniayın gücüyle yanılmadan, yanlışa düşmeden doğru bir karar verebilecek durumdayız. Bu gücü bize Merkür-Başak geçişi zaten vermekte. Evet son aylarda gittik geldik, durduk düşündük ama şimdi neyi seçeceğimizi biliyoruz. Yeniayın bir başka etkisi, iş hayatımızda dengeli ve ölçülü hareket etmemizi sağlıyor. Biz, işimiz ekmeğimiz söz konusu olduğunda nasıl bir tavır almamız gerektiğini, nezaketin ve politik tarzda hareket etmenin önemini biliriz. Yarar ve zarar hesabımızı, bu Yeniayda net şekilde yapabilir, buna göre karar verebiliriz. Aklın yolu birdir dostlarım.

20 Eylül saat 04:15-14 Ekim saat 13:11 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, bizim isteklerimizle hayatın bize sundukları ve mevcut durumumuzun gözden geçirilmesini sağlıyor. Yanlış ve doğrular, artılar ve eksiler, olması gerekenler  tespit edilirken oldukça titiziz. Bu dönemde aşkta seçici davranacağız ve düzenden yana olacağız. Farklı insanlar görürüz, selamlaşırız, konuşuruz. Ancak prensiplerimize uymayan tarzda hareket edildiğinde mesafemizi koyarız. Bazen bu denli keskin yargılar sizi zorlayabilir.  Şu kişi işe yaramaz, bu kişi tuhaf desek de, bir aradaysak ve aynı dünyada nefes alıyorsak, insanları oldukları gibi kabul etmek durumundayız. Bu dönemde ilişkimizde partnerimize daha fazla dikkat ederiz. Bize nazik davranması, yardımcı olmasını bekleriz.

22 Eylül-23 Ekim tarihleri arasında Güneş-Terazi burcunda ilerleyecek. İş ilişkilerimiz önemli. Ancak bu taviz vermemiz anlamına gelmiyor. Ortaklaşa plan ve projeler, çalışmalar söz konusu olduğunda gereken desteği vereceğiz. Ancak birileri hakkımızı, hukukumuzu gözetmiyorsa gereken uyarıyı yaparız. Burada önemli olan çıkarlarımızı korumak amaçlı politik davranmayı bilmektir. Hırslıyız ve hedefimize ulaşmaya kararlıyız. Öyleyse yeri geldiğinde samimi, barışçıl yeri geldiğinde sınırlarımızı belli eden kişi olmalıyız. İşimiz ve yeteneğimizle kendimizi toplumda belli etme sürecindeyiz. İşimizdeki başarının sırrı, insanlarla diyalogumuzu güçlü tutmakla mümkündür. Bu dönemde eşimizin veya sevgilimizin toplum içindeki yerini, mesleğini, ailesini önemseriz. Kaba hareketlerden hoşlanmayız. İş ortamında huzur, denge, uyum bizim için kıymetlidir. İçinde yer aldığımız toplumun da bu özellikte olması verimli çalışmamızda etkili olur. Güzel sanatlar, sosyal hizmetler, siyaset, dekorasyon, tasarımcılık, güzellik ve bakım ilgimizi çeken veya bizzat yetenekli olduğumuz meslekler arasında sayılabilir.

25-30 EYLÜL ARASI

30 Eylül (saat 03:42)-17 Ekim (saat 10:58) tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. İş hayatında veya genel anlamda iletişimi önemsemek gerekiyor. Hem fikir alışverişlerinde bulunalım hem de tarafsız şekilde düşünelim. Bunu yapmak kolay mıdır? Bir Oğlak zaten kimseyle çok içli dışlı olmadığından, ayarını bilecektir. Otorite konumunda bulunan kişilerle veya hizmet ettiğimiz insanlarla nazik bir şekilde konuşursak, yaptığımız işe önem vermelerini, bize saygı göstermelerini sağlayabiliriz. Sanatsal faaliyetler, yaratıcı çalışmalar, elle yapılan güzelleştirmeler, halkla ilişkiler, danışmanlık dönem boyunca başarılı işler çıkarabileceğimiz alanlar arasında sayılabilir. İş problemi olanlar yeni görüşmeler yapabilir. Bu süreçte, başkalarıyla işbirliğine dönük konuşmalı, ortaklaşa çalışmalı, ekip veya takım çalışmalarına önem verilmelidir.

EYLÜL Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-5-6-10-18-19-23-24-28-29 Zayıf Enerjili Günler : 8-14-15-21 Aşkta En Şanslı Günler : 10 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 3-4-30

Yeniay : 1-2-27-28-29-30 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 14-15-16 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://samanyolu.yetkinforum.com
Admin
Admin


Mesaj Sayısı : 10432
Kayıt tarihi : 14/07/09

MesajKonu: Geri: 2017----OĞLAK   Ptsi Ocak 02, 2017 4:00 pm

EKİM AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ
1-8 EKİM ARASI

Sevgili Oğlaklar 5 Ekim saat 21:40 Koç burcunda oluşacak Dolunay, aile-ev-güvence anlamında yeni çıkış yolları aramaktasınız. Hani bıraksalar, imkanlar elverse başka bir yer bile düşünebilirsiniz. Bazen sorumluluklar ağır gelir ya insana, bir çıkış yolu arar insan. Öyle bir şey olmalıdır ki, hem iş hem aile konuları bir arada halledilsin. Dolunayın yöneticisi Mars-Başak burcunda ve Venüs ile kavuşuyor. İş, eğitim veya yerleşim yerinizle ilgili bir karar vermeye çalışabilirsiniz. Ancak şartların çok iyi gözden geçirilmesi gerekir. Nitekim Merkür-Terazi burcunda ilerlediği için, dengeli ve her şeyin yerli yerine oturması önemli. Bir kısım Oğlaklar, iş yolculuğu, bir projenin sunumu, bir işin derlenip toparlanmasıyla ilgili yoğun bir çalışma dönemindeler. Doğaldır ki, şu aralar evde gerginlik olabilir. Bu sinirli olup ona buna çatmak tarzında değil de, bir şeylere odaklanmanız, bitirmeniz, başvurmanız, halletmeniz yönündeki endişenin göstergesi de olabilir. Başarı odaklı Oğlaklar için ben bu hali, gayet doğal buluyorum. Bir kısım Oğlaklar için bu Dolunayın anlamı, ailenizden bir müddetliğine bazı işlerinizi halletmek için uzaklaşmanın işaretçisidir. Alıştığınız düzeni ararsınız. Görüşmelerde bulunursunuz. Tayin veya atama gibi durumlar, yabancı ülke veya başka şehirdeki görüşmelerde sabırlı olmanız gerekir. Neyi isteyip istemediğinizi belirleyiniz. Sağlığınıza da mutlaka özen gösteriniz. Bir ev arıyorsanız, önce işinizi belirleyip ondan sonra karar vermenizde yarar var.

9-15 EKİM ARASI

Sevgili Oğlaklar 10 Ekim 2017 (saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreç ve birkaç ay sonra burcunuzda ilerleyecek Satürn geçişini düşünürsek, Oğlaklar için bundan sonrası başarılı işlerin, hedeflerin, girişimlerin, hayata güçlü bir cevabın, ilerlemenin göstergesidir. Jüpiter-Akrepte, yüzeysel bilgiden ziyade, derinlemesine öğrenmenin işaretçisidir. Eğer bir hedefimiz varsa, bizi o hedefe ulaştıracak ham bilgiyi ediniriz. Araştırırız, keşfederiz, özüne varırız ve hakim oluruz. Karşımıza çıktı diye, birilerinden duyduk diye, şu kişi bu kişi söyledi diye değil kabul etmeyiz. Gerçeği bilmek isteriz. Bu durum, sosyal hayattaki ilişkilerimizden, ulaşmak istediğimiz hedef ve konulara kadar bu şekilde gelişir. Alanında güçlü insanlarla temas ederiz ve onlardan destek görürüz. Bilinmeyenleri merak ederiz ve ardındaki gerçekler nedir diye sorgularız, sondajlarız ve işimize yaradığına inandığımızda onu kullanırız. Bu denli dikkatli olunca doğal olarak başarılı olmak kolaylaşır. Önümüze çıkan engeller bizi yıldırmaz. Biz bunları zirveye giden yolda merdiven basamaklarını atlamak olarak görürüz. Körü körüne insanlara inanmayız. Kimdir, neyin nesidir bilmek isteriz. Sezgilerimiz hem başkaları hem de bizim için ışıktır. Mistizm ilgilendiğimiz bir alan olabilir. Bu yönde kendimizi geliştirebiliriz. Güvenilir kimliğimiz, liderlik özelliğimizle toplumda beğeniliriz. İnsanlar bizim güçlü bir profil ve özel yetileri olan bir kişi olarak tanımlayabilirler. Biz bu dönemde dostlarımıza sırdaşız ayrıca rehberiz. Şimdi böylesi güçlü bir dönemde sizlere tavsiyem, kendinize ve diğerlerine karşı büyüklük taslamadan, insanları çıkarlarınız söz konusu bile olsa, kötü anlamda manipüle etmeden bu süreci değerlendirip zirveye ulaşabilirsiniz.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında Venüs-Terazi burcunda ilerleyecek. Yönettiği burç Terazide ilerleyecek Venüs dönemi sizler açısından hem mesleki ve toplumsal hem de aşk hayatınızla ilgili konularda etkilidir. Mesleki konularda en önemli yansıması, kişinin kendi yeteneklerini değerlendireceği bir alanda sorumluluk alması halidir. İnsan, çalıştığı yerde ve otoritelerle olan ilişkisinde huzur, uyum, hakkaniyet ve paylaşım isteyecektir. Eğer böyle bir işe sahipse, bu süreçte tatmin olur, kendini mutlu hisseder. Çünkü bir işten, beklentisi olanları elde ettiği için, geleceğine de umutla bakar. Tam tersi durumda, hayatın sadece iş ve sorumluluklar üzerine kurulduğu düşünerek sıkılır. Bu süreçte sanatsal, sosyal paylaşım, ortaklaşa işbirliği gibi alanlarda çalışabilir. Toplumsal açıdan bu süreçte, kişiler arası ilişkilerde eşitlik ilkesi gözetilir.

16-22 EKİM ARASI

17 Ekim (saat 10:58)-5 Kasım (saat 22:19) tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda ilerleyecek. Sosyal ilişkiler, hedeflerimiz, eğitim ve ticari konular, çalışma hayatımızla ilgili meseleleri yine derinlikli bir şekilde gözden geçireceğiz. Etrafımızdaki her şeyi gözlem altına alacağız. Bilinenle, görünenle yetinmeyeceğiz. Öyle pek ılımlı bir iletişimde bulunmayız. İnceleriz, işimize gelirse uygularız. Maddi ve manevi anlamdaki değerlerimizi muhafaza ederiz ve kaybetmek istemeyiz. Genelde bu süreçte sorumluluklar ağır basabilir. Hem dışarıda hem günlük tempoda hem de yenilik içeren işlere, soru işaretiyle yaklaşıp, netleşmesini bekleyeceğiz.

Sevgili Oğlaklar 19 Ekim saat 22:12 Terazi burcunda doğacak Yeniay, mesleki ve toplumsal yaşamda adil ve hakça olanı belirleme ve buna göre ayarlamada bulunmamızı sağlıyor. İşimizde uyum, nezaket, kalite gayet kıymetli. Biz bu kriterler çerçevesinde duruma bakıyoruz. Bu Yeniayın yöneticisi Venüs güçlü olduğu Terazi burcunda ilerliyor. Bu bizler için güçlü ve kendi alanında etkin isimlerle çalışmak, bağlantı kurmak anlamı taşıyor. Şimdi bir de görünümlere bakalım. Böylece daha net bir görüş sahibi olalım. Öncelikle bu Yeniay, iş hayatımızda ilişkileri güçlü tutmanın önemli olduğunu gösteriyor. Nazik, uyumlu, diplomatik davranmak zamanıdır. Çünkü bu çıkarlarınız için gerekli olabilir. Kolay mı, hayır değil. Ancak aklımız başımızda düşünürsek, ben doğrucuyum, ben çalışkanım, bunlar ne yapıyor, yanlışlar gibi bakış açısıyla köprüleri atarsak, sonuçta biz zararlı çıkarız. Bu Yeniayda bir kısım Oğlakların karşısına iyi bir teklif, değişik bir iş, farklı bir görev çıkabilir. Bu alıştığımızın dışında bir şey olabilir. Ancak yenilikleri elimizin tersiyle itmek yerine, bize ne kazandırır, nasıl bir çevre ve getirisi vardır diye bakalım. Bazen hayat farklı bir yönde bizi geliştirecek fırsatları karşımıza çıkarır. Bunları incelemek ona göre karar vermek yararlıdır. iş-ev arasındaki dengenin sağlanması için, her yönüyle meseleleri tartmak faydalı olur.

22 Ekim saat 21:29-09 Aralık saat 11:59 tarihleri arasında Mars-Terazi burcunda ilerleyecek. İş hayatı açısından en önemli husus, kafanıza koyduğunuz bir işi, planı, aktiviteyi ortaya koyma arzunuzdur. İş ortamında, toplumsal ilişkilerde gerektiğinde uyumlu, uzlaşıya açık davranmak işe yarayabilir. Ancak rekabet bu süreçte etkilidir. Öne çıkmak için azminiz, mücadele gücünüz yükselecektir. Tabii ki, olur olmazları tartmadan, artısını eksisini hesap etmeden hareket etmeyeceğiniz de açıktır. Bu süreçte sorumluluklar yine ağırdır. Ekip çalışmaları, performans gerektiren işler bazen sinirlerinizi gerebilir. İşbirliğinden uzaklaşabilir, tepkinizi ortaya koyabilirsiniz. Böyle durumlarda lütfen biraz daha sakin olunuz.

23-31 EKİM ARASI

23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Akrep burcu seyri, hedeflerinizi gözden geçirme, güç elde etme ve fırsatlardan yararlanma dönemidir. Hakikaten oldukça güzel bir döneme adım atmış durumdasınız. Şimdi yapmanız gereken bu enerjiden yararlanarak liderlik gücünüzü ve bugüne kadar oluşturduğunuz tüm değerleri ortaya koymak ve yenilikte bulunmak olmalıdır. Gerektiği yerde başkalarıyla işbirliğinde bulunmanızı sağlayacak destekler göreceğiniz bu süreçte, çevrenizi genişletmenin ve insan kazanmanın aslında ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız. Artık hedeflerinizi belirli bir sınır içinde tutarak hareket etmek yerine, uzun vadeli düşünebilir ve hiç korkmadan geleceğinizi yönlendirebilirsiniz. Bu süreçte tanıdığınız bazı insanların ileride size ne kadar büyük yardımlar ve faydalar getireceğini bir gün anlayacak ve bu altın dönemin ışıltısı içinde birçok güzellikler yaşayabileceksiniz.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-16-20-21-25-26-30-31 Zayıf Enerjili Günler : 5-6-11-12-18-19 Aşkta En Şanslı Günler : 7-8 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 1-28-29

Yeniay : 25-26-27 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 11-12-13 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

KASIM AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ
1-5 KASIM ARASI

Sevgili Oğlaklar 4 Kasım saat 08:23 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, aşk hayatımızda, çocuklarımızla ilgili konularda ve genel olarak keyiflendirici her şeyde, merkez aldığımız olgu maddi-manevi güvence oluyor. Böyle olunca aşk kritik ediliyor, çocuklar sürekli önemseniyor, ne keyif kalıyor ne istek. Sürekli sorumluluk alındığı için, insanın nefes alacağı bir yer kalmıyor. Böyle bir durumda kendinizi nasıl hissedebilirsiniz ki? Çok iyi diyemeyiz. Şimdi bu Dolunayda şöyle bir kendimize gelmemizde yarar var. Yoksa iş-ev arasındaki dengeyi de sarsarız. Bir şeyler sağlam olsun, güvenli olsun tamam da. Olmuyorsa hayatın sonu mu? Böyle bir bakış açısıyla hangi alanda başarılı oluruz ki. Biraz şans vermek, biraz insanlara yaklaşmak, dışarıdan soyutlanmamak, fırsatlara açık olmak lazım. Bu Dolunayın yöneticisi Venüs-Terazi burcunda ilerliyor. İşimizde başkalarıyla ilişkilerimizi güçlü tutmak, güzel diyaloglar kurmak faydalıdır. Eğer bir sorunumuz varsa, sırf kaybetmeyeyim diye, aynı sıkıntıları yaşamak yanlıştır. Bu sizin içerdeki huzurunuzu bozar. O zaman ailenizden koparsınız. Sağlıklı, verimli şekilde hayatınızı düzenleyiniz. Farklı bir pencereden hayata bakınız. Karşınıza güzel olanaklar çıkabilir. Bunlara kayıtsız kalmayınız. Geçmişte bir şeyler yanlış gitti diye, yine böyle olacak değil. Şans vermek lazım hayata. Yaşam tek bir çizgi değil, arada dalgalanır, kimi zaman düzleşir. Bunlar doğaldır. Bu kadar gerilmeyin. Bu denli köşelemeyin. Aile yaşamınız, iş hayatınız, evinizle ilgili konularda yenilikler gündeme gelebilir. Bunları illaki olumsuz değil, bir yeni sayfa açılıyor gibi yorumlayın.

05 Kasım saat (22:19)-03 Aralık saat (10:34) tarihleri arasında Merkür Yay burcunda ilerleyecek. Bir içe yöneliş hem de bir gözden geçirişin işaretçisidir. Neler üzerinde duracağız? Finansal meseleler, maddi ve manevi anlamdaki zenginliklerimiz, enerjimizi doğru kullanma teknikleri, yaratıcı düşünme ve temel dürtülerimiz. Bizi biz yapan birçok olgu üzerinde duracağız. Düşüncelerimiz dış dünyadan ziyade iç aleme yönelik olsa da, bize gerçekten güzel niyetle yaklaşanlara can olmaya hazırız. Yarım kalan projelerin tamamlanması anlamında önemlidir. Mali konularda destekler görebiliriz. Bazen kafamızı kaşıyacak vaktimiz olmayacak. Detaylar, bütünü görmemizin önüne geçebilir. Buna da dikkat etmek lazım. İş hayatında bizi rahatsız eden noktaları, güvenlik unsurunu, işin niteliğini, artı ve eksilerini mutlaka bilinçli şekilde ele almalıyız. 3-23 Aralık tarihlerinde Merkür Yay burcunda gerileyecek. Tüm burçlar, yukarıda belirtilen konulardaki işler tekrar gündem maddemizde yer alacak.

6-12 KASIM ARASI

07 Kasım saat 14:38-01 Aralık saat 12:14 tarihleri arasında Venüs-Akrep burcunda ilerleyecek. Bu dönemde fiziksel çekiciliğiniz, bilginiz, duruşunuz, kendinizden eminliğiniz sosyal yaşamda size etkili bir güç katar. Bulunduğunuz yere ayrı bir hava katarsınız. Sizi anlamak, çözmek, size yaklaşmak pek kolay olmasa da, bunun size ayrı bir hava kattığını söylemeliyim. Karşı cinste en fazla dikkat ettiğiniz unsur, güçlü duruşu, toplum içindeki konumu, yaklaşım tarzıdır. Bu testten geçen kişiyle yola devam edersiniz. Sevdiğinizi önemsersiniz. Sahiplenirsiniz, tutkuyla sarılırsınız. İş ve özel anlamda hedeflerimizi belirleyeceğiz ve ilişkilerimize önem vereceğiz.

13-19 KASIM ARASI

Sevgili Oğlaklar 18 Kasım saat 14:42 tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay, öncelikle hedefe göre yol almanın önemini vurguluyor. Bu ister sosyal yaşamda ister iş hayatında olsun fark etmez. Önemi olan, sizin bir amacınız olması ve bunun için derinlikli düşünmeniz, planlarınızı gözden geçirmenizdir. Bu Yeniayda görüyoruz ki, sizin amacınız toplumsal alanda güçlü kişilerle işbirliğinde bulunmak ve başarı ipini göğüslemek. Yaptığınız işin, sarf ettiğiniz emeğin, iletişimin, bağlantıların özünde kariyer konuları bilhassa önem taşıyor. Yeniayın yöneticisi Mars-Terazi burcunda ilerlediği için, işbirliğine açığız. Fakat kazandırıcı olması da önemli. Bu nedenle boş ve anlamsız vakit harcamalar yerine, hakikaten işe yarar olan projelere açıksınız. Sosyal çevrenizdeki güçlü ilişkiler, sizi arzu ettiğiniz hedefe ulaştırabilir. Ayrıca iletişim beceriniz, insanlarla kurduğunuz olumlu diyaloglar da size olumlu işler, fırsatlar şeklinde geri dönebilir. Bu Yeniayın bir başka etkisi var ki, son derece önemli. Oğlaklar bu Yeniayda değişime açık olmalılar. Bundan kaçınmayınız. Bilakis, kendinize güveniniz ve yeni yollar, yöntemlere de açık olunuz. Gelişim ve büyüme anlamında eğer sizin için olumlu ise, değişimden de korkmamak lazım.

20-30 KASIM ARASI

22 Kasım-21 Aralık tarih aralığında Güneş-Yay burcunda ilerleyecek. Bu biraz da kişinin kendisiyle yaptığı bir iç muhasebedir. Neler bizi zincirlemekte, neler günlük hayatın içinde yormakta? Bunlara da bir bakarız. Eğer bir konuda çalışmamız, projelendirmemiz, organize etmemiz gereken işler varsa, bunlarla ilgileniriz. Bazen içimizde fırtınalar da eser, ne işim var bu dünyanın yüküyle, kahrıyla diye söyleniriz. Güneş-Yay burcu geçişinde, maddi anlamda kendi yağımızla kavrulmamız gerekecek. Borç almak, vermek, kefil olmak veya birilerine güvenip planlar yapmak zor durumda kalmamıza neden olabilir. Bildiğiniz gibi yöneticiniz Satürn geçtiğimiz yıl olduğu gibi Yay burcunda yılsonuna kadar ilerleyecek. Bu da gösteriyor ki, fiziksel ve ruhsal anlamda kendimize özen göstermemiz çok önemli.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-12-13-17-22-23-27 Zayıf Enerjili Günler : 1-2-8-14-15-29-30 Aşkta En Şanslı Günler : 4 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 24-25

Yeniay : 21-22-23 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 7-8-9 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ARALIK AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ
1-10 ARALIK YORUMLARI

1 Aralık saat 12:14-25 Aralık saat 08:26 tarihleri arasında, Venüs-Yay burcunda ilerleyecek. Ancak 3 Aralık itibariyle Merkür-Yay burcunda gerileyecek. Bizim işimize gücümüze sahip çıkmamız, dağılmamamız, ne istediğimizi bilmemiz lazım. Şuna koşturayım, buna yetişeyim derken sağlığımız da bozulabilir. Plansız, dağınık çalışmak ne kadar yanlışsa, insanın bir köle gibi uzun mesailer harcaması ve bunun farkında olduğu halde devam ettirmesi sonunda sizi psikolojik ve fiziksel anlamda hasta eder. Lütfen belli bir program yapın. Kendinizden ödün vermeyin. Ufak tefek bile olsa sağlık şikayetlerinizi doktora gösterin. Bir şeyin aslını astarını iyice öğrenmeden endişe yapmayın. Çalışma ortamındaki ilişkilerinize dikkat ediniz. Psikolojik ve bedensel anlamda sizi stres altına alabilecek kişi ve durumlara karşı tedbirli olunuz.

Sevgili Oğlaklar 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, günlük hayatımızda hangi işlere öncelik vermemiz, çalışma şartlarımızı gözden geçirmemiz, sağlığımızı önemsememiz gerektiğini vurguluyor. Dolunayın yöneticisi Merkür-Yay burcunda geriliyor. Zihnimiz yorgun, kafamız karışık olabilir. Bizim işimize gücümüze sahip çıkmamız, dağılmamamız, ne istediğimizi bilmemiz lazım. Şuna koşturayım, buna yetişeyim derken sağlığımız da bozulabilir. Öncelikle bizim Merkür gerileme hareketinden yararlanıp, yarım kalan işlerimizi bitirmeliyiz. Elimizden geleni yaparız. Ancak kendimizi tüketircesine olmamalıdır. Zaten iş hayatı yeterince insanı yoran, yıpratan bir alandır. Plansız, dağınık çalışmak ne kadar yanlışsa, insanın bir köle gibi uzun mesailer harcaması ve bunun farkında olduğu halde devam ettirmesi sonunda sizi psikolojik ve fiziksel anlamda hasta eder. Lütfen belli bir program yapın. Kendinizden ödün vermeyin. Ufak tefek bile olsa sağlık şikayetlerinizi doktora gösterin. Mesai arkadaşlarınızın düşüncelerine, kişiliklerine tabii ki saygı duyarız. Ancak tartışma, huzursuzluk veya mesafe koyamamak nedeniyle yaşanacak sıkıntılara dikkat edin. Kendinize özen gösterin. Siz de aynı şekilde davranın. Bu Dolunayda sırlarınızı iyi koruyun. Bağımlılık verici maddelere karşı dikkatli olun. Sigortasız çalışmayın. Bazı işleri yetiştirmekte zorlanmalar veya yanlışlıklar olabilir. Vaktinde yetiştiremezsiniz veya dalgınlık sonucu yanlışlar yapabilirsiniz. Kontrol etmeyi unutmayın. Merkür geri hareket dönemi bu anlamda olumludur. Eğer kendinizde stres, uyku bozukluğu, panik atak gibi rahatsızlıklar hissediyorsanız bir doktora görünün. Sistemli yaşayın, zorlu diyetlerden kaçının. Dolunayın oluştuğu bugün Jüpiter-Neptün görünümü gerçekleşiyor. Bu sizin için gayet olumludur. Hedefinize azim ve kararlılıkla ulaşabilirsiniz. Yakın çevrenizde manevi yönde destek alırsınız. Yeni iş projeleri gelebilir. Eğitim verebilirsiniz. Karşınıza iyi fırsatlar, teklifler çıkabilir. Bu Dolunayda yukarıda da izah ettiğim gibi işlerinizi düzenli takibini yapın, sağlığınızı ihmal etmeyin. Bir şeyin aslını astarını iyice öğrenmeden endişe yapmayın. Gizli veya çok önemli dosyalarınızı iyi saklayın. Bilgisayarınızı kontrol edin. Şifrelerinizi gözden geçirin. Her şeyi kafanıza takmayın. Öncelikli işlerinizi iyi bir zamanlama ile halledin.

Sevgili Oğlaklar, 3 Aralık (saat 10:34)-23 Aralık (saat 04:51) tarihleri arasında burcunuzda gerileyecek Merkür etkisinde, zihnimiz yorgun, kafamız karışık olabilir. Bizim işimize gücümüze sahip çıkmamız, dağılmamamız, ne istediğimizi bilmemiz lazım. Şuna koşturayım, buna yetişeyim derken sağlığımız da bozulabilir. Öncelikle bizim Merkür gerileme hareketinden yararlanıp, yarım kalan işlerimizi bitirmeliyiz. Elimizden geleni yaparız. Ancak kendimizi tüketircesine olmamalıdır. Zaten iş hayatı yeterince insanı yoran, yıpratan bir alandır. Plansız, dağınık çalışmak ne kadar yanlışsa, insanın bir köle gibi uzun mesailer harcaması ve bunun farkında olduğu halde devam ettirmesi sonunda sizi psikolojik ve fiziksel anlamda hasta eder. Lütfen belli bir program yapın. Kendinizden ödün vermeyin. Ufak tefek bile olsa sağlık şikayetlerinizi doktora gösterin. Bir şeyin aslını astarını iyice öğrenmeden endişe yapmayın. Gizli veya çok önemli dosyalarınızı iyi saklayın. Bilgisayarınızı kontrol edin. Şifrelerinizi gözden geçirin. Her şeyi kafanıza takmayın. Öncelikli işlerinizi iyi bir zamanlama ile halledin.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 27 Kasım itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 30 Aralık kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

09 Aralık saat 11:59-26 Ocak 2018 saat 15:56 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Mars, ileriye yönelik hedeflerinizi gerçekleştirmeniz yolunda sizi destektir. Sular derinden akar sözüne uygun bir şekilde amacınıza uygun bir yöntemle ilerlemeyi bilirsiniz. Kafanıza bir şey takmışsanız, eğer bunu elde etmek istiyorsanız sizi kimsenin durdurması pek mümkün değildir. Öyle veya böyle amacınıza ulaşırsınız. İstediklerinizi kabul ettirmeyi, çıkarlarınızı korumayı iyi bilirsiniz. Yolunuz üzerinde bir şeyler ters gidiyorsa, yılmadan üzerine giderek onu çözümlemeye çalışırsınız. Bunu yapmadığınız takdirde ileride problem çıkaracağını gayet iyi sezersiniz. Kaybetmemek için kazanmak gerektiğini, hedefe ulaşmak için strateji geliştirmeyi, adım atılmış bir işi mutlaka bitirmeyi kendinize prensip edinirsiniz. Bu dönemde araştırmalarda bulunmak, meselelerin iç derinliğine ulaşmak, derinden derine kimselere sezdirmeden ilerlemek için uygundur. Ortaya konacak plan, tasarı, iş, oluş tümüyle gizlice yürütülür. Pek kimseye söylenmez, hedefe kilitlenir ve oraya varıncaya kadar da pes edilmez.

11-17 ARALIK YORUMLARI

Sevgili Oğlaklar bu haftaki enerjiler, her şeyden uzak, dilediğince rahat yaşamak isteyen ancak sınırları belli bir alanda hayatını sürdürmek zorunda kalan kişinin hissettiği tuhaf duyguları işaret ediyor. Ne yana baksa aslında tam olarak istediği yerde değil. Fakat susuyor ve elden geldiğince kendini mutlu etmeye çalışıyor. Olabildiği kadar tabii ki. Bu görünüm, eşinizi, sevgilinizi veya eski bir ilişkiyi derinlikli gözden geçirmenin de işaretçisidir. Evet, bir şekilde işleri yoluna koymak ve rahatlamak istiyorsunuz. Görülüyor ki, yine özgür değilsiniz ve yine üstünüzde sorumluluklar var. Bu hassasiyetin özünde Merkür geri hareketin de etkisi var tabii ki. Evet zihnimiz yorgun, kafamız karışık olabilir. Bizim işimize gücümüze sahip çıkmamız, dağılmamamız, ne istediğimizi bilmemiz lazım. Şuna koşturayım, buna yetişeyim derken sağlığımız da bozulabilir. Öncelikle bizim Merkür gerileme hareketinden yararlanıp, yarım kalan işlerimizi bitirmeliyiz. Elimizden geleni yaparız. Ancak kendimizi tüketircesine olmamalıdır. Zaten iş hayatı yeterince insanı yoran, yıpratan bir alandır. Lütfen belli bir program yapın. Kendinizden ödün vermeyin. Bilgisayarınızı kontrol edin. Şifrelerinizi gözden geçirin. Her şeyi kafanıza takmayın. Öncelikli işlerinizi iyi bir zamanlama ile halledin.

18-24 ARALIK YORUMLARI

Sevgili Oğlaklar 18 Aralık saat 09:30 tarihinde Yay burcunda doğacak Yeniay, gerçekçi Oğlaklar için aslında birçok meseleyi derinlikli şekilde ele alma vaktidir. Merkür geri hareketiyle örtüştüğü için, çalışma hayatımız, eğitimden ticari konulara kadar her şeyin, huzursuzluk yerine, bilakis çözüme odaklı olumlu yönden ele alınması halidir. Bir daha gözden geçirip her durumu, artı ve eksileriyle ele almak vaktidir. Böylece doğru bir analizde bulunabilir. Yeniden bakmalar her zaman işe yarar. İnsan gittiği yolu, varacağı sonucu hesaplar. Ben geri hareketlerin bu bakış açısıyla ele alınmasından yanayım. Bu Yeniayın yöneticisi Jüpiter-Akrep burcunda ilerliyor. Bu sizin güçlü proje ve planlamalar yapmanızda epeydir etkili. Odaklısınız yaptığınız işe, izlediğiniz yola. Bundan sonrasında sizi hakikaten önemli yerlerde göreceğiz. Bu Yeniayın görünümleri, yeniliklerin, değişimlerin ev alanı ve duygu dünyanızda etkinliğini gösteriyor. Belki zaman zaman sizi yoruyor olabilir. Ancak bundan sonraki yol gayet önemli ve olumludur. Geçmişi değil geleceği önemseyin. 20 Aralık tarihinde Satürn burcunuzda 2,5 yıllık uzun seyrine başlıyor. 29 yıl sonra zamanın efendisi Satürn sizinle buluşuyor. Pluto zaten size güç verirken, Satürn de disiplinli Oğlaklar için gücün yükselişi anlamına geliyor. Sorumluluk almaktan kaçınmayacaksınız. Siz bu Yeniayla birlikte aslında ilerisi adına start veriyorsunuz. Hayatınızda kalıcı ve önemli değişiklikler bundan sonrasında olumlu yönde yer alacaktır. Yeter ki, ne istediğinizi bilin ve kararlı şekilde ilerleyerek onu elde edin.

Sevgili Oğlaklar, 20 Aralık 2017-17 Aralık 2020 tarihleri arasında Satürn burcunuzda ilerleyecek. 29 yıl boyunca diğer Zodyak burçlarını dolaşarak şimdi sizi selamlayacak yöneticiniz Satürnün önemini, yaşı icabı ikinci kez yaşayan Oğlaklar çok iyi bilirler. Bu dönemde sorumluluk, ciddiyet, hayatı yapılandırma, olgunlaşma, sağlamlaştırma, güvence olguları gayet önemlidir. Yaşı genç olanlar için bu geçiş kimlik bunalımı gibi görülse de, emin olunuz ki, bu dönemde edindiğiniz tecrübeler size bir ömür boyu eşlik eder. Hayat üniversitesinden mezun oldum deriz ya, aynen öyle. Evleniriz, çocuğumuz olur, iş hayatına atılırız, dış dünyada kendimizi ispat ederiz. Yaşımız ve yaşam biçimimize göre kendimizi kanıtlamak, kabul ettirmek ve birey olarak duruşumuzu belirlemek bu dönemin etkileri arasında yer alır. Kimi çoktan evlenmiş, çocuğu olmuş, yaşı ilerlemiştir. Onlar kendilerinden emin şekilde telaşa kapılmadan tecrübeleriyle gençlere örnek olurlar. Sorumluluklarını bilirler ve bir yanlışın kaç doğruyu götüreceğinin farkındadırlar. Bugüne dek ektikleri güzelliklerin olumlu sonuçlarıyla karşılaşarak ödüllerini alırlar. Ancak henüz genç olanlar disiplinli çalışmayı, sorumluluk almayı, eğitimi veya iş sahibi olmayı başarmakta zorlanabilirler. Fakat hayat bir şekilde bunu öğretecektir. Kişiler, durumlar veya nedenlerle karşılaştırarak sizi büyütecek, geliştirecektir. Siz de diğerleri gibi güçleneceksiniz. Yüzünüze yansıyan ve gözlerinizin kenarında birkaç çizgi oluşturan tecrübeler hep bu zamanda kazanılır. Kazanılır diyorum çünkü bunlar doğru ve temeli güçlü bir yapılandırmanın harcıdır. Ayaklarınızın sağlam yere basması için mücadele verirsiniz. Sorumluluk alır, kendinizi yetiştirirsiniz. Öğrenir, öğretir, hem başkalarına hem kendinize faydalı olursunuz. Belki biraz ıssız, bazen karamsar, oldukça yorgun düşeceksiniz. Ancak ödülünüz, yükselen güven duygunuz, başarılı işleriniz, saygınlığınız ve kendinizle gurur duymanız olacaktır.

21 Aralık-20 Ocak 2018 arasında burcunuz üzerinde seyrini sürdürecek Güneş, yeni bir yaşa merhaba demek ve yeni hedefler belirlemek zamanıdır. Her konuda sağlamlaştırma, form kazandırma sürecidir. Bunu ister bedensel ister hayatınızı düzenleme anlamında ele alın fark etmez. Bu tarih aralığında mükemmelliği, disiplini, pratik olmayı, sabırlı ve planlı ilerlemeyi seven Oğlaklar, kendi hayatlarını yönlendirmeyi bildikleri gibi, başkalarına da örnek olacaklar. Zirveye kendinden emin adımlarla ulaşırken, sadece iş hayatına değil, kendinize de özen göstererek, özel molalar vermeyi unutmayınız.

23 Aralık saat (04:51)-11 Ocak 2018 saat (08:09) tarihleri arasında Merkür Yay burcunda düz ilerleyecek. Bir içe yöneliş hem de bir gözden geçirişin işaretçisidir. Neler üzerinde duracağız? Finansal meseleler, maddi ve manevi anlamdaki zenginliklerimiz, enerjimizi doğru kullanma teknikleri, yaratıcı düşünme ve temel dürtülerimiz. Bizi biz yapan birçok olgu üzerinde duracağız. Düşüncelerimiz dış dünyadan ziyade iç aleme yönelik olsa da, bize gerçekten güzel niyetle yaklaşanlara can olmaya hazırız. Yarım kalan projelerin tamamlanması anlamında önemlidir. Mali konularda destekler görebiliriz. Bazen kafamızı kaşıyacak vaktimiz olmayacak. Detaylar, bütünü görmemizin önüne geçebilir. Buna da dikkat etmek lazım. İş hayatında bizi rahatsız eden noktaları, güvenlik unsurunu, işin niteliğini, artı ve eksilerini mutlaka bilinçli şekilde ele almalıyız.

25-31 ARALIK YORUMLARI

25 Aralık saat 08:26-18 Ocak 2018 saat 04:43 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu da gösteriyor ki yeni yıla sorumluluklarımız, iletişim ve ilişkiler anlamında istikrarı önemseyecek şekilde adım atacağız. Venüs, ayakları yere sağlam basan, duruşuyla güven uyandıran kişilere yönelmenin işaretçisidir. Bu dönemde saygı görmeyi, umursanmayı, takdir edilmeyi beklersiniz. Güven, istikrar, uzun vadelilik önemli olacak. Uzlaşıya açık hem de kendinizden emin, sertleşmeden, belli bir mesafeyi koruyarak, herkesin sizin gibi düşünmek, davranmak zorunda olmadığı bilinciyle hareket ederek, nezaketinizi koruyarak ilişkilerde bulunursanız, hangi konuda ve alanda olursa olsun olumlu sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bireysel ilişkilerde bu süreçte ciddiyet bir hayli yoğundur. Venüsün burcunuzda ilerleme dönemi, mesleki konularda sizi destekleyicidir. İş ilişkilerinde saygı ve takdir edilmenizi sağlar.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-9-10-14-15-19-20-24-25-28-29 Zayıf Enerjili Günler : 5-6-11-12-26-27 Aşkta En Şanslı Günler : 1-2-28-29 Parasal Açıdan Şanslı Günler : 21-22

Yeniay : 18-19-20-21 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 4-5-6 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://samanyolu.yetkinforum.com
 
2017----OĞLAK
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
SAMANYOLU :: HOBİLER-
Buraya geçin: